Radni PiS chcą uhonorować Czesława Michniewicza. O ich pomyśle mówi cała Polska

666

Czesław Michniewicz wprowadził reprezentację Polski na piłkarskie mistrzostwa świata. Wkrótce może zostać uhonorowany w specjalny sposób. Pomysł gdyńskich radnych Prawa i Sprawiedliwości jest szeroko komentowany.

Radni PiS chcą uhonorować Czesława Michniewicza. O ich pomyśle mówi cała Polska
Czeslaw Michniewicz wkrótce może zostać uhonorowany (PAP, PAP/EPA/NOUSHAD THEKKAYIL)

Czesław Michniewicz objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski po niespodziewanym odejściu Paulo Sousy. Przed Michniewiczem PZPN postawił jasny cel - awans na piłkarskie mistrzostwa świata. I udało się to zrealizować. Biało-Czerwoni w decydującym meczu pokonali Szwecję 2:0, dzięki czemu zagrają w Katarze.

Selekcjoner znalazł się na ustach wszystkich kibiców w Polsce. Wkrótce mogą czekać go kolejne honory. Jak podaje portal trojmiasto.pl, pochodzący z Gdyni Czesław Michniewicz ma szansę zostać honorowym obywatelem tego miasta. Wniosek o nadanie tego tytułu złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości.

Wniosek jest jak najbardziej poważny i został już złożony - potwierdził gdyński radny Marek Dudziński, cytowany przez trojmiasto.pl.

Potwierdzenie przydatne było tym bardziej, że wniosek złożono 1 kwietnia, a więc w prima aprilis. Jak ustalił lokalny portal, inicjatywa radnych Prawa i Sprawiedliwości nie jest jednak żartem. Warto przypomnieć, że michniewicz przez lata był związany z gdyńskimi klubami - najpierw jako piłkarz, a później jako trener.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić