Schlierenzauer o tęsknocie za skokami. Wiemy, co teraz robi

4

Minął już ponad roku od kiedy Gregor Schlierenzauer zakończył karierę skoczka narciarskiego. Niedawno popatrzył na tę decyzję z perspektywy czasu.

Schlierenzauer o tęsknocie za skokami. Wiemy, co teraz robi
Schlierenzauer o tęsknocie za skokami (Bongarts/Getty Images, Alexander Hassenstein)

21 września 2021 roku Gregor Schlierenzauer przekazał, że kończy sportową karierę. Zanim do tego doszło, Austriak kilka razy próbował powrócić do czołówki Pucharu Świata, ale nigdy tego nie zrealizował. Cele utrudniły mu też coraz częściej pojawiające się problemy zdrowotne.

Zakończenie kariery nie było dla mnie łatwe po tym wszystkim, czego doświadczyłem jako czołowy sportowiec - ale decyzja wydaje się słuszna, podobnie jak czas jej podjęcia - pisał ponad roku temu na swoim blogu.

Po ponad 12 miesiącach Schlierenzauer może popatrzeć na tę decyzję z perspektywy czasu. Pytany przez austriackie media o to, czy zupełnie odciął się od skoków, odpowiedział wprost:

Nadal obserwuję skoki narciarskie i śledzę moich byłych kolegów z kadry, ale też z pewnym dystansem. Często jestem pytany, czy tęsknię za skokami narciarskimi. Tak, od czasu do czasu tęsknię za uczuciem latania - przyznał, cytowany przez serwis laola.at.
Jednak kiedy myślę o całym wysiłku, podporządkowaniu sobie podróżowania i wszystkiego dla sportu, jestem wdzięczny za wszystko, co było - dodał.

32-latek realizuje teraz swoje nowe pasje i projekty. Kręcą się one wokół fotografii, architektury i designu. 19 listopada 2022 roku, w Fehring (Austria), zostanie otwarta wystawa, na której znajdą się także zdjęcia wykonane przez byłego skoczka.

Największe sukcesy Schlierenzauera

Austriacki skoczek wszedł do świata sportu jako nastolatek i od początku robił furorę. Już w trzecim starcie w Pucharze Świata, stanął na najwyższym stopniu podium. W sumie wygrał 53 konkursy PŚ (najwięcej w historii).

Ponadto ma na koncie dwie Kryształowe Kule, był indywidualnym mistrzem świata i mistrzem świata w lotach. Zdobył wiele medali mistrzostw świata i medali olimpijskich.

Zobacz także: Hit sieci. Siedział na trybunach, wziął piłkę i zrobił to (WIDEO)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić