Sędzia uderzona przez zawodnika wagi ciężkiej. Tak zareagowała

12

Paula Falorni nie będzie najmilej wspominać prowadzonej przez siebie walki podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów. Była sędzią pojedynku wagi superciężkiej pomiędzy Maximem Yegnongiem Njiego i Sagarem Ahlawatem. W pewnym momencie została... uderzona przez Kameruńczyka. Wszystko zarejestrowały kamery.

Sędzia uderzona przez zawodnika wagi ciężkiej. Tak zareagowała
Sędzia została uderzona w trakcie walki (YouTube, Boxing Sauce)

Igrzyska Wspólnoty Narodów rozpoczęły się 28 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Tzw. Commonwealth Games mają wieloletnią tradycję i biorą w nich udział 72 państwa wchodzące w skład wspólnoty. Do rywalizacji przystąpiło nieco ponad pięć tysięcy sportowców.

Jedną z dyscyplin jest boks. Pojedynek wagi superciężkiej (+92 kg) stoczyli Kameruńczyk Maxime Yegnong Njiego oraz Hindus Sagar Ahlawat.

W trakcie walki doszło do niespodziewanej sytuacji. Podczas jednej z wymian, cios otrzymała sędzia Paula Falorni. Powtórki pokazały, że uderzenie wyprowadzone przez Njiego zdecydowanie nie było skierowane w kobietę.

Zobacz także: Female Referee Gets Punched by Super Heavyweight Boxer

Duże wrażenie zrobiła jej reakcja. Choć otrzymała silny cios w głowę, nawet się nie skrzywiła. Zwrócili na to uwagę komentatorzy. Bardziej zaskoczony całą sytuacją był sam pięściarz.

Kameruńczyk przeprosił za swój błąd. Po chwili walka mogła zostać kontynuowana. Niewykluczone, że całe zdarzenie wytrąciło Njiego z równowagi. Nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki ze swoim przeciwnikiem.

Debiutujący w Igrzyskach Wspólnoty Narodów Ahlawat pewnie zwyciężył. Decyzją sędziów 20-latek był górą we wszystkich pięciu rundach. W ćwierćfinale jego przeciwnikiem miał być Keddy Agnes z Seszeli.

Hindus ponownie zwyciężył 5:0. Wyrósł tym samym na jednego z faworytów do wywalczenia złotego medalu. Njiego z kolei po przegranej walce mógł myśleć już o powrocie do domu. Odnotujmy, że aktualnie (04.08, godz. 21) liderem klasyfikacji medalowej jest Australia z dorobkiem 126 krążków (48 złotych, 39 srebrnych, 39 brązowych).

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić