Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Przemysław Saleta szczerze o freakach w Polsce. Jego słowa zaskoczą sportowców

2
Podziel się:

Większość profesjonalnych sportowców negatywnie ocenia gale freak fightowe, które powstają w Polsce jak grzyby po deszczu. Z walkami influencerów problemu nie ma natomiast Przemysław Saleta, który udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu".

Przemysław Saleta szczerze o freakach w Polsce. Jego słowa zaskoczą sportowców
Przemysław Saleta szczerze o freakach w Polsce. Jego słowa zaskakują (Materiały prasowe)

O freak fightach w polskim MMA usłyszeli już niemal wszyscy. Te niezwykle popularne potyczki znanych osób wdarły się do medialnej codzienności, stając się przedmiotem dyskusji internautów. Nie są one pozytywnie odbierane przez sportowców, którzy wielokrotnie negatywnie wyrażali się na temat tych imprez.

Inne zdanie w tej kwestii ma Przemysław Saleta, który w przeszłości stoczył wiele ciekawych walk w boksie, a teraz jest komentatorem sportowym.

Walkę sprzedają tak naprawdę nazwiska. W momencie, gdy do gry wchodzą youtuberzy, dociera to do zupełnie nowej rzeszy fanów. Nie hardkorowych kibiców sportowych, tylko często do dzieciaków, którzy tych twórców oglądają. Z tym że nie ma różnicy, czy te 20-30 zł płaci za PPV kibic czy 15-latek, który chce zobaczyć sobie ulubionego youtubera w akcji - podkreśla Saleta w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Freak fight w Polsce. Działa tak cały świat

Saleta akceptuje taki stan rzeczy. Zauważa także, iż takie zjawisko powstało już kilka lat temu w Wielkiej Brytanii, a wpływy z takiej gali były ogromne.

Jest to tendencja ogólnoświatowa, parę lat temu w Wielkiej Brytanii była taka karta walk, na której występowali praktycznie tylko youtuberzy i to właściwie były pojedynki na zasadach boksu "białych kołnierzyków", czyli w dużych rękawicach oraz kaskach. Wpływy z tej gali od sponsorów, biletów i z PPV przekroczyły 150 mln funtów - dodaje.
Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Qwerty
5 dni temu
A co to jest MMA jak nie freak? Tłuczenie po łbie leżącego, to jest sport? Rozumiem mieszane sztuki walki, ale MMA mnie odrzuca. Judo, zapasy, boks - to są dyscypliny sportu z normalnymi regułami walki. Tematu ustawiania ich, świadomie nie poruszam.
d(-_-)b
1 tyg. temu
No cóż ma rację, jest popyt więc i są walki,w zawodowym sporcie też zarabiają ci,którzy są rozpoznawalni i potrafią się wypromować, reszta nawet jak jest fantastyczna to jak nie ma promocji to kto ich bedzi3 chciał oglądać.reklama dzwignia handlu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić