Skandal na lotnisku. Sportowcy wyrzuceni z samolotu

13

Skandalem zakończył się i tak odwołane mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie. Dwie reprezentacje zostały wyrzucone z samolotu.

Skandal na lotnisku. Sportowcy wyrzuceni z samolotu
Lotnisko w Calgary (twitter.com/svtlehmann) (Twitter)

W czwartek Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zdecydowała się odwołać trwające mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie. Powód? W kolejnych drużynach wykryto kilka przypadków koronawirusa. Organizatorzy nie chcieli ryzykować - tym bardziej, że sytuacja z dnia na dzień stawała się coraz bardzie skomplikowana.

Odwołane mistrzostwa znalazły swój smutny epilog. Z samolotu lecącego z Calgary do Frankfurtu, wyrzucone zostały dwie reprezentacje - Rosji i Czechów. Hokeiści mieli pić alkohol i palić papierosy na terenie lotniska. Nie stosowali się też do przepisów sanitarnych.

Niektórzy członkowie rosyjskiego zespołu wyraźnie nie przestrzegali zasad higieny, a alkohol prawdopodobnie odegrał w tym swoją rolę. Jeden z członków rosyjskiego zespołu nawet palił w tunelu przed wejściem na pokład samolotu - opisał menedżer czeskiej drużyny narodowej Otakar Cerny, cytowany przez seznamzpravy.cz.

Jak się okazało, Czesi zostali wyrzuceni z samolotu niesłusznie. Wszystko dlatego, że mieli takie same kurtki jak Rosjanie i na tej podstawie również zostali poproszeni o opuszczenie pokładu.

Tylko z tego powodu wrzucili nas do tego samego worka co Rosjanie i powiedzieli, że cała ekspedycja czeska i rosyjska nie może już wejść na pokład samolotu - dodał Cerny.

Jak donoszą czeskie media, linie lotnicze Air Canada przeprosiły już czeski zespół za ten błąd. Zapewniły nocleg w hotelu i powrót samolotem kolejnego dnia.

Zobacz także: Co oni zrobili?! Takiego rzutu wolnego jeszcze nie było w historii piłki nożnej (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić