Skoczek przemówił po polsku. Z naszym krajem łączy go znacznie więcej

2

Vladimir Zografski ma coraz więcej wspólnego z Polską. Bułgarski skoczek ostatnio zaprezentował nawet swoje zdolności jeśli chodzi o opanowanie języka polskiego.

Skoczek przemówił po polsku. Z naszym krajem łączy go znacznie więcej
Zografski coraz lepiej mówi po polsku (YouTube, Skijumping.pl)

W sobotę, w Rasnovie, Vladimir Zografski odniósł duży sukces w swojej karierze, zajmując miejsce na podium w zawodach Letniego Grand Prix. Bułgar na półmetku zawodów w Rumunii był nawet liderem, ale ostatecznie zakończył rywalizację na trzeciej lokacie.

Po udanych zawodach skoczek porozmawiał z dziennikarzem portalu skijumping.pl. Bułgar wykazał się dobrą znajomością języka polskiego.

Byłem trochę zestresowany, trochę za dużo chciałem. Po raz pierwszy byłem w takiej sytuacji - przyznał.

Zografskiego z Polską łączy znacznie więcej. W 2019 roku, w Częstochowie, skoczek poślubił Agnieszką Skowron. Para poznała się w 2016 roku podczas wywiadu przeprowadzanego przez dziennikarkę.

Zawodnik pochodzący z Bułgarii aktualnie mieszka i trenuje w Polsce. Od niedawna podjął współpracę z polskim trenerem, Grzegorzem Sobczykiem, który wcześniej był w sztabie Michala Doleżala. Pierwsze owoce tej współpracy zobaczyliśmy właśnie w Rasnovie.

Widzę, że jest dużo lepiej i nadchodzący sezon będzie dobry. Mam jeszcze rezerwy, ale do zimy mam czas - zaznaczył Zografski.

Z kolei pytany o coraz lepsze zdolności językowe, odparł krótko:

Uczę się. Język jest ciężki, ale wierzę, że się nauczę.

Zografski jest jedynym skoczkiem w kadrze Bułgarii. Skoki nie są popularnym sportem w tym kraju, choć 29-latke wierzy, że może się to zmienić za jego przyczyną.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić