Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że nie widziałeś takiego nokautu

3

Do nieprawdopodobnej wręcz sytuacji doszło podczas piątkowej gali Titan FC 83. W jednej z walk Luis Hernandez mierzył się z Brianem Toppem. Ich pojedynek trwał rekordowo krótko, nie obyło się jednak bez kontrowersji. To trzeba zobaczyć.

Ekspresowy nokaut na gali Titan FC 83 (YouTube, ESPN)

Gala Titan FC 83 przeprowadzona została w Hallandale Beach na Florydzie. Łącznie odbyło się siedem pojedynków - pięć w formule MMA, a także po jednym w kickboxingu oraz grapplingu.

Po wydarzeniu najwięcej mówi się o starciu Luisa Hernandeza z Brianem Toppem. Rywalizowali w kategorii do 77 kilogramów. Ich pojedynek zakontraktowany został na trzy rundy po pięć minut.

Trwał jednak nieporównywalnie krócej. Po tym jak sędzia dał sygnał do walki, Luis Hernandez zamarkował tradycyjny gest zetknięcia się rękawicami. Wyciągnął rękę w kierunku rywala, ale jednocześnie przystąpił do ataku.

Wyprowadził potężne kopnięcie na głowę Toppa. Hernandez trafił idealnie. Cios był tak mocny, że powalił Amerykanina na łopatki. Sędzia nie miał wyboru, musiał przerwać to starcie.

Całe starcie trwało... sekundę (zobacz nagranie poniżej). O walce mówi się, że to był najszybszy nokaut w historii. Jednocześnie rozgorzała dyskusja, czy Hernandez zachował się zgodnie z duchem fair play.

Czasami, jeśli mrugniesz podczas oglądania MMA, przegapisz coś ważnego w walce. W tym konkretnym przypadku przegapiłbyś całą walkę - tak pojedynek skomentowali dziennikarze branżowego portalu mmajunkie.usatoday.com.

Luis Hernandez kontynuował tym samym serię walk wygranych przed czasem. Jego pierwszy zawodowy pojedynek trwał 65 sekund, drugi natomiast nieco ponad trzy minuty. Teraz zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko i trudno będzie mu wyśrubować rekord. Jego bilans walk wynosi obecnie 3-0. Brian Topp natomiast zanotował swoją piątą porażkę. Wygrał do tej pory tylko raz.