Świecił laserem w ukraińskiego piłkarza. Możliwa potężna kara

9

Arsenal FC pokonał w meczu derbowym Chelsea FC 3:1 i przedłużył swoje szanse na wywalczenie mistrzostwa Anglii. Walki o tytuł prawdopodobnie nie zobaczy z poziomu trybun jeden z kibiców "Kanonierów", który w trakcie spotkania świecił laserem w oczy piłkarza gości Mychajło Mudryka.

Jeden z kibiców świecił w oczy Mychajło Mudryka laserem (Getty Images, 2023 Chelsea FC, Chris Lee)

W meczu 34. kolejki Premier League doszło do derbów Londynu. Arsenal mierzył się z pogrążonym w kryzysie zespołem Chelsea. Już w pierwszej połowie "Kanonierzy" pokazali klasę.

W ciągu nieco ponad piętnastu minut strzelili rywalom trzy gole. Najpierw dwukrotnie trafił Martin Odegaard, a następnie na 3:0 podwyższył jeszcze Gabriel Jesus.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Honorowe trafienie zaliczył zaledwie 21-letni Noni Madueke. Nie wszyscy na trybunach dostosowali się jednak do poziomu widowiska.

W trakcie transmisji zobaczyć było można, jak jeden z kibiców świeci zielonym laserem w oczy Mychajło Mudryka, zawodnika Chelsea. Sprawca został odnaleziony na trybunach, a następnie zatrzymany.

Dokonano aresztowania po użyciu lasera podczas wtorkowego meczu. Takie zachowanie jest niebezpieczne i całkowicie niedopuszczalne, a my w pełni wspieramy policję w jej dochodzeniu - przekazał klub w oświadczeniu.

"The Sun" poinformował, że kibic Arsenalu został aresztowany pod zarzutem naruszenia porządku publicznego. Inni fani piłki nożnej domagają się ponadto dożywotniego zakazu stadionowego dla 21-latka. Jest to niewykluczone, bowiem Arsenal zapowiedział wykorzystanie surowych środków, aby ukarać kibica.

Arsenal FC po trzech remisach z rzędu i porażce wrócił na zwycięskie tory. Aktualnie ma na swoim koncie 78 punktów (na cztery kolejki przed końcem). Chelsea natomiast zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli. "The Blues" wygrali zaledwie 2 z ostatnich 10 meczów.