Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PSW
|

Szykuje się wielka afera. W tle oskarżenia o rasizm i molestowanie seksualne

3
Podziel się

Jeden tweet wystarczył, aby poruszyć całą ligę NBA. Jeśli to, co zostało w nim zawarte, okaże się prawdą, wówczas świat sportu czeka wielka afera.

Szykuje się wielka afera. W tle oskarżenia o rasizm i molestowanie seksualne
Robert Sarver fot. (AP)
bEUQrHud

W piątkowy wieczór jeden z dziennikarzy od lat pracujących przy lidze NBA, Jordan Schultz, wysłał tweeta, który rozgrzał świat koszykówki.

Przygotowywany jest ogromny raport, oskarżający właściciela Phoenix Suns, Roberta Sarvera, o rasizm, seksizm i molestowanie seksualne w serii incydentów - podają moje źródła. Mając wystarczająco dużo dowodów na poparcie takich twierdzeń, istnieje realna szansa, że liga siłą usunie Sarvera - napisał Schultz.
bEUQrHuf

Klub postanowił nie czekać, aż wspomniany raport ujrzy światło dzienne. Natychmiast wydano oświadczenie, w którym wszystkiemu zaprzeczono.

Rozumiemy, że rozważane jest opublikowanie historii, która zawiera całkowicie bezpodstawne roszczenia wobec Suns i osób z nią związanych. Dokumenty będące w naszym posiadaniu i relacje naocznych świadków bezpośrednio zaprzeczają oskarżeniom reportera, a my przygotowujemy naszą odpowiedź na jego pytania. Wzywamy wszystkich, aby nie spieszyli się tutaj z osądem - czytamy w oświadczeniu.

Przeszłość pokazuje, że liga NBA stanowczo reaguje na takie wydarzenia. Kilka lat temu Donald Sterling, ówczesny właściciel Los Angeles Clippers, dostał dożywotni zakaz jakiejkolwiek działalności w NBA. To pokłosie skandalu rasistowskiego, który wywołał. Jeśli więc oskarżenia wobec właściciela Suns okażą się prawdą - póki co nie są znane ich szczegóły - może czekać go podobny los.

bEUQrHul
Zobacz także: #dziejesięwsporcie: Najman walczy ze swoim cieniem. To trzeba zobaczyć!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQrHuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Stark
miesiąc temu
Pewnie się nie zaszczepil więc do zniszczenia.
cwp
2 miesiące temu
NBA już wiadomo dlaczego takie uległe wobec chin było
Johnny Manero...
2 miesiące temu
Sołtys z Chobielina po tym występie jest już ostatecznie skończy . To coś jest dziś w tym samym miejscu co ppppppppppeeeeeee frasyniuk . Omijać z daleka bo jak się w to wdepnie to śmierdzi . Te wszystkie komentarze jego obrońców są tak żałosne , że brak słów . Brzmią tak samo idiotycznie jak obrońcy Wałęsy , którzy w jego kretynizmach doszukiwali się jakiegokolwiek sensu
bEUQrHuH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić