Ta federacja wciąż uznaje Rosję. Nie mogą się dogadać

Od bestialskiego ataku Rosji na Ukrainę na rosyjskich sportowców nałożono ogrom sankcji. Nieco inaczej jest w saneczkarstwie, gdzie zakazy uczestnictwa Rosjan w zawodach zostały zdjęte.

Ta federacja wciąż uznaje Rosję. Nie mogą się dogadać
FIL pracuje nad wykluczeniem Rosji (Instagram)

Wniosek o usunięcie Rosjan ze struktur nie został przyjęty. Rozważano go dopiero 8 kwietnia podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej. Członkowie nie chcą pracować z Rosjanami ani startować z nimi w zawodach.

By udało się go przyjąć, musiałby osiągnąć 2/3 głosów. Tak się nie stało. W statucie federacji mówi się o neutralności politycznej i być może z tego względu nie zdecydowano się zagłosować za wykluczeniem. Za Rosją opowiedziało się... Portoryko.

Kolejny kongres odbędzie się dopiero 18 i 19 czerwca w Rydze. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że Rosjanie zostali zbanowani w wielu dyscyplinach. Nie mogli startować w skokach narciarskich, siatkówce czy piłce nożnej, gdzie zostali wydaleni z baraży o mundial w Katarze.

Aktualnie sytuacja wygląda więc dość zaskakująco. Rosyjska federacja nie została wyrzucona ze struktur FIL, ale czterech działaczy zostało wykluczonych ze struktur.

Zobacz także: "Szalona". Wideo z trenerką mistrza olimpijskiego robi furorę w sieci
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić