Tenisistki postanowiły zagrać z Rosjankami. Trafiły na dywanik

Daniela Vismane i Darja Semenistaja zostały poproszone o złożenie wyjaśnień przez łotewski Komitet Olimpijski. Wszystko przez ich niedawne występy w turniejach deblistek w parach z Rosjankami.

Tenisistki postanowiły zagrać z Rosjankami. Trafiły na dywanik
Darja Semenistaja po jednym z turniejów (Instagram, Darja Semenistaja)

Jako pierwsza podpadła Darja Semenistaja. 20-letnia Łotyszka zagrała w deblu z Sofią Lansere w majowym turnieju ITF w Pradze. W stolicy Czech przeszły jedną rundę, po czym zostały wyeliminowane w ćwierćfinale.

Z kolei druga tenisistka z Łotwy, 22-letnia Daniela Vismane stworzyła debel z Darią Astachową w poprzednim tygodniu. Osiągnęły one wspólnie sukces w turnieju ITF w niemieckim Horb. Rozstawione z numerem pierwszym okazały się najlepsze w imprezie i jeszcze mocniej zwróciły na siebie uwagę.

Granie przeciwko Rosjankom w światowym tenisie nie jest czymś niezwykłym, ale tworzenie z nimi debli i współpracowanie na korcie wywołuje większe emocje. Szczególnie na Łotwie, która podobnie jak inne kraje bałtyckie może obawiać się agresji Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Młode tenisistki zostały poproszone o złożenie wyjaśnień przez łotewski Komitet Olimpijski. Na razie nie wiadomo nic o konsekwencjach wobec Darji Semenistaji oraz Danieli Vismane, natomiast organizacja daje do zrozumienia, że monitoruje takie zachowania.

Zawodnik sam wybiera, z kim będzie grać. Decyzje muszą jednak wiązać się z odpowiedzialnością. Związek tenisowy już dzwonił do tenisistek z pytaniem o ich partnerki. Będziemy czekać na wyjaśnienia. Przeprowadzimy również rozmowy ze związkiem tenisowym na temat tego, jak w przyszłości działać w podobnych sytuacjach - cytuje między innymi portal kurir.rs Karlisa Leinieksa, sekretarza generalnego łotewskiego Komitego Olimpijskiego.

Łotwa jest jednym z krajów, które sprzeciwiają się występom rosyjskich sportowców w międzynarodowych imprezach. Darja Semenistaja i Daniela Vismane są krajowymi nadziejami w tenisie. Pierwsza zajmuje 154. miejsce w rankingu WTA, a Vismane jest na 375. pozycji.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić