VDB| 

To istne szaleństwo. Przekraczamy kolejną granicę

39

Sporty walki w naszym kraju przechodzą wielką transformację. Były freak fighty, a na The War 4 mogliśmy oglądać walki drużyn kiboli. Taką w formule 3 vs. 3 wygrały "Młode Gliwice". O tym aż huczy w mediach społecznościowych.

To istne szaleństwo. Przekraczamy kolejną granicę
Młode Gliwice wygrywają na The War 4 (Twitter)

Gala The War 4 zapowiadana była jako najbardziej brutalne wydarzenie sportów walki w Polsce. Co prawda kontuzji było sporo, ale mieliśmy okazję już oglądać bardziej brutalne widowiska. Głównym wydarzeniem był 8-osobowy turniej. Wygrał go Jakub Szmajda, który zachwycił umiejętnościami walki w stójce. Jednak po gali i tak najwięcej mówi się o starciu... drużyn.

Znak rozpoznawczy The War

Organizacja prowadzona przez Denisa Załęckiego jest znana z tego, iż proponuje widzom walki kiboli. W przeszłości eksperymentowano z różnymi formatami walk drużynowych. Było "5 vs. 5" czy też walki ekip kobiecych. Tym razem jednak postawiono na starcie "3 vs. 3".

W walce drużynowej zmierzyły się "Jamniki" oraz "Młode Gliwice". Tutaj jednak trudno nawet mówić o jakimkolwiek starciu. Wszystko trwało ok. 1 minuty, a kibole Piasta Gliwice wręcz roznieśli swoich rywali. A moment, w którym rzucili się w trójkę na ostatniego "Jamnika" wyglądał już niezwykle brutalnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kontrowersyjny format

Starcia na The War są niezwykle kontrowersyjne. W założeniu na gali występują "charakterni ulicznicy". W rzeczywistości są to najczęściej kibole różnych klubów. Podczas sobotniej gali szeroką reprezentacje miał wspomniany Piast Gliwice oraz Elana Toruń. Wcześniej występowali również przedstawiciele "sympatyków" innych polskich klubów.

Warto wspomnieć, że gale The War z okazji swojej charakterystyki odbywają się w miejscach, które nie są ujawnione do szerokiej wiadomości. Wszystko po to, aby nie doszło do zakłócenia imprezy przez wrogie "ekipy". Stąd też na wydarzeniu praktycznie nie ma widowni poza najbliższymi uczestników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sebastian Przybysz zdradził, co sądzi o walce Pudzianowski - Chalidow
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić