To zabolało bardziej niż uderzenie rywala. Wyznanie zawodnika

2

Kariera Roberta Ruchały nabiera tempa. Zawodnik stoczył do tej pory dziewięć zawodowych walk i wszystkie z nich wygrał. 25-latek jest również bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Prowadzi m.in. swojego vloga w serwisie YouTube. Ruchała pokazał, co sprawiło mu większy ból niż walka w oktagonie.

To zabolało bardziej niż uderzenie rywala. Wyznanie zawodnika
Robert Ruchała opowiedział o bólu (YouTube)

Swoją pierwszą amatorską walkę Robert Ruchała Stoczył jako 19-latek. 8 lipca 2017 roku podczas gali ALMMA 134 zmierzył się z Adamem Pawerą. Przegrał to starcie decyzją sędziów. Jego bilans wyniósł 11-3. Następnie przeszedł na zawodowstwo.

Tu jego kariera rozkwitła. Wygrał wszystkie walki, w jakich wziął udział. 17 marca 2023 rywalizował z Alim Eskijewem podczas KSW 80. Warto podkreślić, że była to walka wieczoru. W piątej rundzie Ruchała zasypał Eskijewa potężnymi ciosami i sędzia musiał przerwać starcie.

Ruchała zajmuje się nie tylko sportem. Rozpoczął także prace nad swoim vlogiem, który publikuje w serwisie YouTube. W premierowym odcinku pokazał, jak wykonuje swój pierwszy w życiu tatuaż.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

25-latek postanowił wytatuować sobie całą lewą rękę. Motywem przewodnim były wizerunki tygrysa oraz smoka. W trakcie wykonywania dziary zdobył się na niecodzienne wyznanie.

Powiem tak, no nie jest przyjemnie. Nie ma tragedii. (...) W skali bólu, nie wiem, ciężko to opisać i porównać do sportów walki. Ból przy lowkicku, gdy przeciwnik trafi cię idealnie w mięsień, to jest, gdy staniesz na tym mięśniu. (...) Ból gorszy od lowkicka - tłumaczył.
Chciałem, żeby zemdlał. Bo wtedy pas jest mój. No tak, nokaut - żartował tatuażysta. - Tak to działa - odpowiedział Ruchała.

Na nagraniu zobaczyć było można grymasy bólu pojawiające się na twarzy zawodnika. Spędził w gabinecie kilka godzin, przy czym ostatnia z nich była najtrudniejsza. Po kilku dniach gojenia będzie mógł wrócić do treningów.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić