Usłyszeli "kontrola" i uciekli. Najdziwniejszy bieg w historii

3

Ten bieg zdecydowanie przejdzie do historii lekkoatletyki. Podczas zawodów w Indiach do rywalizacji przystąpił tylko jeden biegacz. Pozostała siódemka zawodników... uciekła. Przyczyny mogą szokować.

Usłyszeli "kontrola" i uciekli. Najdziwniejszy bieg w historii
Niecodzienny finał biegu na 100 metrów (Twitter, parthgoswami84)

Z reguły w lekkoatletycznym sprincie rywalizuje ośmiu zawodników. Podczas zawodów w Indiach doszło jednak do niecodziennej sytuacji. W blokach startowych stanął bowiem tylko jeden biegacz - Lalit Kumar.

20-latek mimo to dał z siebie wszystko. Jak informuje marca.com, młody biegacz nie mógł jednak odebrać medalu, ani dyplomu. Zgodnie z regulaminem nagród nie przyznaje się przy mniej niż trzech uczestnikach.

Kumar nie miał z kim rywalizować. Siedmiu jego rywali... uciekło. Stało się to w momencie, gdy Indyjska Agencja Antydopingowa wysłała swoich kontrolerów, aby pobrali od biegaczy próbki moczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kosmiczna sztuczka piłkarza z Niemiec! Jak on to zrobił?
Naprawdę chciałem rywalizować z najlepszymi sportowcami, ale nikt się nie pojawił. Wszyscy bali się poddać testom. Jako sportowiec czuję się zraniony i rozczarowany - wyjaśnił Lalit Kumar w rozmowie z gazetą "The Indian Express".

Bieg wyglądał wręcz kuriozalnie. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z tej "rywalizacji". W krótkim czasie obejrzano je już kilkadziesiąt tysięcy razy.

Wideo, które koniecznie musisz zobaczyć. Finaliści biegu na 100 metrów mężczyzn zostali poinformowani, że urzędnicy antydopingowi będą pobierać próbki. Z ośmiu finalistów wystąpił tylko jeden. Oczyszczanie sportu jest niezwykle ważne. Sportowcy nigdy nie powinni uciekać się do dopingu - napisał na portalu X (dawniej Twitter) prawnik Parth Goswami, który udostępnił nagranie (zobacz poniżej).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na tę chwilę nie wiadomo, jakie konsekwencje spotkają biegaczy. Z reguły za uchylanie się od kontroli dopingowej sportowcy karani są zawieszeniem na co najmniej kilka miesięcy.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić