LAK| 
aktualizacja 

Wojna na Ukrainie. Piłkarz mówi, jak wygląda kontakt z najbliższymi

13

Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Wojna rozpoczęła się w nocy z 23 na 24 lutego 2022 roku. W pierwszym dniu inwazji sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. - Ukraina stawia opór, trwa prawdziwa wojna. Bardzo martwię się o moich bliskich i przyjaciół - mówi w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Danylo Saienko, ukraiński piłkarz w barwach Włocłavii Włocławek.

Wojna na Ukrainie. Piłkarz mówi, jak wygląda kontakt z najbliższymi
Ukraina (Flickr)

Konflikt rosyjsko-ukraiński przybrał na sile. Wojna oficjalnie się rozpoczęła. W nocy ze środy na czwartek Rosja dopuściła się ataku militarnego na Ukrainę. Niebezpiecznie jest m.in. w Kijowie. Wojska Władimira Putina wystrzeliły rakiety w kierunku strategicznych punktów. Sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca.


Prezydent poprosił obywateli, by zachowali spokój i, w miarę możliwości, pozostawali w domach. Spora część stara się wyjechać z miasta.

Ukraiński piłkarz: "Trwa prawdziwa wojna"

"Gazeta Pomorska" skontaktowała się z Danylo Saienko, piłkarzem, który na co dzień występuje w barwach Włocłavii Włocławek. Ukrainiec zdradził, jak wygląda sytuacja w jego kraju i w jaki sposób kontaktuje się z najbliższymi. Jego rodzina mieszka w Mariupolu.

Rosja rozpoczęła ofensywę na Ukrainie, zaatakowała strategiczne obiekty i punkty, lotniska. Teraz jest ofensywa, Ukraina stawia opór, trwa prawdziwa wojna. Nikt się tego nie spodziewał. Oczywiście, będąc daleko od domu, bardzo martwię się o moich bliskich i przyjaciół. Komunikacja komórkowa działa i utrzymuję z nimi kontakt. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszystko się zaraz skończy - powiedział Danylo Saienko.

Piłkarz zdradził też, że w trudnych momentach może liczyć na pomoc kolegów i klubu z Włocławka.

Wszyscy w zespole się martwią. Wspierają mnie, oferują pomoc. Jestem bardzo zadowolony z pobytu we Włocławku - podkreślił.
Zobacz także: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić