DP| 

Wow, ale nokaut Mameda Chalidowa! Będzie powtarzany latami, jako jeden z najlepszych

24

Decydujący cios Mamed Chalidow oddał już w 1. rundzie walki ze Scottem Askhamem podczas gali KSW w Łodzi. Nie było co zbierać. Komentatorzy oszaleli.

Wow, ale nokaut Mameda Chalidowa! Będzie powtarzany latami, jako jeden z najlepszych
Nokaut Mameda Chalidowa (Twitter)

Mamed Chalidow potrzebował zaledwie 36 sekund do zakończenia walki ze Scottem Askhamem. Dla wojownika walczącego w Olsztynie miała ona ogromne znaczenie. Był to jego pierwszy występ od grudnia 2019 roku, a równocześnie także pierwsza wygrana od maja 2017.

Od tamtej pory przegrał dwa razy z Tomaszem Narkunem i właśnie ze Scottem Askhamem. Mamed Chalidow bardzo chciał się zrewanżować i mocno pracował nad swoją formą, umiejętnościami, a także taktyką na rywala, którego zdążył już poznać.

W 36. sekundzie walki wyprowadził "zabójczy" cios. Trafił idealnie wysokim kopnięciem Brytyjczyka. Sędzia błyskawicznie zakończył walkę. Było to tak niespodziewane, że nawet komentujący walkę Andrzej Janisz i Łukasz "Juras" Jurkowski byli zaskoczeni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Wow, co to było! - krzyknęli wspólnie.

Chalidow dzięki zwycięstwu wrócił na tron wagi średniej w KSW. Stawką pięciorundowego starcia był należący do Askhama pas kategorii średniej, który Chalidow zwakował w 2018 roku.

Obecny bilans Czeczena reprezentującego Polskę to 35 walk wygranych, 7 przegranych i 2 zremisowane.

Zobacz także: KSW 55. "Klatka po klatce" (on tour). Maciej Kawulski: Powrócił Mamed Chalidow sprzed 10 lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić