Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
LAK
|

Wstrząsająca relacja. Tak zginął uparty turysta. "Zrobiło mi się go żal"

3
Podziel się

Aż 167 utonęło w okresie od początku czerwca do końca sierpnia. Wiele osób bardzo lekceważąco podchodzi do pływania w morzu, jeziorach i rzekach. Niektórzy mieszają tę aktywność z alkoholem, inni kąpią się w niewłaściwych miejscach, a inni lekceważą instrukcje ratowników.

Wstrząsająca relacja. Tak zginął uparty turysta. "Zrobiło mi się go żal"
Tragedia nad polskim morzem. "Zrobiło mi się go żal" (Materiały WP, Adobe)

Policjanci apelują: Polacy, prosimy o większą uwagę podczas kąpieli. Policyjne zestawienia ws. utonięć są wstrząsające, dają wiele do myślenia. WP SportoweFakty donosi, że tylko 20 czerwca życie w wodzie straciło dziewięć osób. Taki sam bilans odnotowano 11 lipca. Z danych policji wynika, że Polacy najczęściej toną w jeziorach i rzekach.

"Zrobiło mi się go żal"

W artykule opisano kilka przykładów utonięć. Najwięcej do myślenia daje sytuacja, która miała miejsce przed laty we Władysławowie. Było to w 2013 roku. Mężczyzna trzy dni z rzędu lekceważył polecenia ratowników, wchodząc do wody, gdy nie było do tego warunków. Pierwszego i drugiego dnia wkurzony turysta wracał na plażę, miał pretensje do ratowników, którzy wyprosili go z wody. Trzeciego dnia też do niej wszedł...

Dramat rozgrywa się 50 metrów od brzegu. Ratownik z kolegą po fachu wyprasza plażowiczów z wody. O sytuacji informuje ratownictwo wodne z Gdyni, które przy pomocy specjalistycznego sprzętu ma pomóc w akcji od strony morza. Zaczyna się reanimacja, mężczyzny nie udało się uratować.

Głos zabrał Jarosław Radtke, przewodniczący komisji rewizyjnej w głównej siedzibie WOPR-u w Warszawie, wiceprezes WOPR-u województwa pomorskiego i prezes puckiego oddziału. Jego relacja jest wstrząsająca.

Kiedy zobaczyłem twarz tego człowieka, nie mogłem uwierzyć. Do dziś ją pamiętam. To ten sam facet, którego wczoraj i dwa dni wcześniej wypraszaliśmy z wody. Zamiast złości zrobiło mi się go żal. W międzyczasie przyleciał śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Przekazałem pana ratownikom. Żona, teraz pełna pokory, próbowała ze mną rozmawiać. Ale nie dałem rady, nie chciałem. Miałem dość. Zazwyczaj jestem otwarty na turystów, ale teraz coś we mnie pękło - powiedział.

Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów Europy z największą liczbą utonięć.

Zobacz także: Niespodziewany złoty medal dla Polaka na Igrzyskach. Korzeniowski: Jestem absolutnie zachwycony
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Krzysztof
4 miesiące temu
Jestem byłym ratownikiem z lat 80, 90-tych.Mam wyobrażenie o ówczesnych ratownikach jak i obecnych. To bardzo o nich zła opinia. Byłem w tym roku nad Bałtykiem we Władysławowie. Ratownicy zabawiają się pomiędzy sobą flirtując z płcią przeciwną a ich wzrok w ogóle nie "omiata" powierzchni morza. Praca do godziny 17,00. Nie pracują do 17,00 bo już o 16,30 rozpoczynają sprzątanie sprzętu a w tym momencie nie obserwują powierzchni morza. Owszem, flagę zdejmują o 17,00, punktualnie. Gwiżdżą non stop bez wyraźnej potrzeby i tylko to "potrafią". Najchętniej chcieliby aby pławić się w wodzie do pół łydki wówczas mniej ich "pracy". Dopłynąłem do zgodnej linii ustawionych boi i rozpoczęło się histeryczne ich na mnie gwizdanie. Nie zareagowałem. Nie wskoczyli po mnie bo, bo albo woda zbyt dla nich zimna , albo może byłem na prawie ? Robią wrażenie, swoją postawą, nadludzi, zero pokory. Nie wiedzą że mają w społeczeństwie rolę służebną a nie rozkazującą. Do tego ciągle powtarzany , utarty ich tekst że ludzie piją alkohol więc toną. Oni nie winni. Człowiek po piwie lub setce alkoholu i będąc rozsądnym wejdzie do wody po pępek i nie utonie. Nierozsądny człowiek wchodząc głębiej , który np zasłabnie utonie i to bez jakiejkolwiek pomocy z Waszej strony panowie ratownicy. Człowiek tonie cicho.
Jan Świtoń
4 miesiące temu
Bałtyk służy bez problemu osobom chcącym dokonać autoeutanazji. Jest w nim bardzo zimna woda która w 20-40 minut wykończy śmiałka, do tego są bardzo szybkie prądy morskie potrafiące porwać śmiałka na kilkaset metrów od brzegu
Kto to pisal
4 miesiące temu
Czy ktoś mogły przetłumaczyć i uporządkować ten belkot?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić