Zawodnik High League chce zawalczyć z Chalidowem. "Freak fighty dają tą możliwość"

2

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn podczas grudniowej gali High League 5 zawalczy z Damianem Janikowskim, zawodnikiem KSW. Jak się okazuje, sportowiec chciał mierzyć się z najlepszymi, nawet z legendą Mamedem Chalidowem.

Zawodnik High League chce zawalczyć z Chalidowem. "Freak fighty dają tą możliwość"
Zawodnik High League chce zwalczyć z Chalidowem. "Freak fighty dają tą możliwość" (YouTube, High League)

Mateusz Kubiszyn sport ma we krwi. W wieku 7 lat zaczął trenować karate tradycyjne, a gdy miał 15 lat - zapisał się na zajęcia kickboxingu. W 2013 r. zdobył pierwszy tytuł mistrza Polski, a w następnym roku otrzymał powołanie do kadry narodowej. Od tamtej pory wywalczył w kickboxingu sporo tytułów, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Najważniejsze z nich jest dwukrotne mistrzostwo świata, które zdobył w 2015 r. i 4 lata później.

W 2022 roku "Don Diego" pewnie wkroczył do świata freak fightów, walcząc dla organizacji High League. W czerwcu stoczył głośny pojedynek z Denisem Załęckim, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Teraz znana organizacja postanowiła zorganizować mu kolejny ciekawy pojedynek. Jego rywalem ma być Damian Janikowski, znany zawodnik KSW. Jak się okazuje, Kubiszyn chciał mierzyć się z najlepszymi, nawet z Mamedem Chalidowem.

Jak dawałem zawodników, z którymi chciałem zawalczyć to był to Mamed Chalidow czy Michał Materla, więc sportowy top, żeby wejść na wyżyny. Brzmi to abstrakcyjnie, ale takie abstrakcyjne mam myślenie. Czemu nie Mamed Chalidow? On nie walczył przez długi czas, to nie jest młodzieniaszek, miałbym szansę, a to nie byłoby tak, że walczylibyśmy w MMA. Może walczylibyśmy w K-1. Freak fighty dają tę możliwość, żeby ten regulamin trochę ponaginać - powiedział w rozmowie z portalem FanSportu.pl.

Kiedy gala High League 5?

Podczas HIGH League 5 wystąpią m.in. raper i streetfighter, Alberto Simao, którego rywalem będzie influencer Paweł Tyburski. To starcie elektryzuje widzów, a pojedynek w klatce będzie zwieńczeniem wielomiesięcznego konfliktu. Gala odbędzie się 10 grudnia w Łodzi.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić