Został mistrzem olimpijskim. Nie uwierzysz, taki dostał prezent

3

Galal Yafai został mistrzem olimpijskim w boksie. W finałowej walce w wadze muszej pokonał Filipińczyka Carlo Paalama. Reprezentant Wielkiej Brytanii oprócz złotego medalu otrzymał także prezent od swojego brata. To powinno pomóc pięściarzowi zrelaksować się po trudach igrzysk.

Galal Yafai otrzymał niezwykły prezent. (Getty Images, Luis ROBAYO)

Galal Yafai nie miał sobie równych w wadze muszej. Pokonał wszystkich rywali, jacy stanęli mu na drodze, a w finale okazał się lepszy od Filipińczyka Carlo Paalamy.

Dla Wielkiej Brytanii było to pierwsze złoto w boksie na tych igrzyskach. Jak poinformowało "Daily Star", Yafai bardziej podekscytowany był... prezentem, jaki na wizji obiecał mu jego brat Kal.

Mistrz olimpijski czeka na powrót do domu

Galal, jestem taki dumny! To nierealne. Przez cały czas byłeś genialny! Galal, ostatnią rzeczą, którą muszę ci powiedzieć... mam twoje Play Station 5. Czeka na ciebie - powiedział Kal Yafai podczas transmisji.
Nie mogę się doczekać powrotu do domu i zagrania na nim. Nie mogę się doczekać - odpowiedział świeżo upieczony mistrz olimpijski w boksie.

Co ciekawe, Kal Yafai również jest pięściarzem. W latach 2016-2020 posiadał pas mistrzowski federacji WBA w wadze muszej. Oczekuje się, że Galal również przejdzie na zawodostwo. Póki co braci czekają rozgrywki na konsoli.

Wielka Brytania zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk w Tokio. Sportowcy z tego kraju wywalczyli 65 krążków, na co złożyły się 22 złote, 21 srebrnych i 22 brązowe medale.