Zrezygnowała z igrzysk przez problemy z wagą. Ma nową pracę

0

Maren Lundby - jedna z najlepszych skoczkiń w historii - zrezygnowała z udziału w sezonie 2021/22 ze względu na problemy z wagą. Wiadomo już, czym będzie się zajmować.

Zrezygnowała z igrzysk przez problemy z wagą. Ma nową pracę
Maren Lundby (Photo by Matthias Hangst/Getty Images) (Getty Images, Matthias Hangst)

Maren Lundby poinformowała w październiku, że odpuszcza starty w Pucharze Świata 2021/22. Nie weźmie również udziału w zimowych igrzyskach olimpijskich. Powodem decyzji są problemy z wagą. Norweżka przyznała, że waży aktualnie zbyt dużo, by rywalizować ze stawką. Chce spokojnie i naturalnie wrócić do formy.

Jeszcze niedawno startowała w norweskim Tańcu z Gwiazdami, ale musiała wycofać się ze względu na kontuzję. Wiadomo już, co będzie robić w nadchodzącym sezonie zimowym - oczywiście oprócz treningów.

Plan jest taki, żeby być ekspertem od skoków w studio telewizyjnym. Mam nadzieję, że będzie dobrze i naprawdę nie mogę się tego doczekać - przyznała, cytowana przez abcnyheter.no.

Lundby ma zadebiutować w telewizji już podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata 2021/22 w Niżnym Tagile. Te odbędą się 20 listopada. Jednocześnie Norweżka jednoznacznie podkreśliła, że nie zamierza kończyć sportowej kariery.

Norweżka ma już w swojej karierze złoto igrzysk olimpijskich (z 2018 roku). Oprócz tego ma w swoim dorobku kilka medali mistrzostw świata (w tym dwa złote), a w sumie trzykrotnie sięgała po Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata.

Zobacz także: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić