Ważne egzaminy już od 8 czerwca. Tylko dla wybranych uczniów
Jak podaje PAP, od poniedziałku uczniowie ósmych klas szkół podstawowych mają możliwość przystąpienia do dodatkowej sesji egzaminu ósmoklasisty. Z takiej opcji korzystają ci, którzy z powodu problemów zdrowotnych lub losowych nie mogli podejść do obowiązkowego egzaminu w maju. W tym terminie uczniowie będą rozwiązywać zadania pisemne z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego.