Chaos na kolei. Portal pasażera przeżywa oblężenie

3

Ponad kilka tysięcy interwencji musieli podjąć strażacy w całej Polsce. To skutek wichur, jakie w czwartek przeszły przez Polskę. Ogromne problemy przeżywają także Polskie Koleje Państwowe. Pociągi są opóźnione bądź odwołane. Prawdziwe oblężenie przeżywa portalpasazera.pl.

Chaos na kolei. Portal pasażera przeżywa oblężenie
Pociąg na stacji (zdjęcie poglądowe) (Materiały prasowe)

Wiatr w porywach osiąga nawet do 100 km/h. Strażacy co chwilę wzywani są do interwencji. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że do godz. 17:30 odnotowano 824 zdarzenia związane z silnym wiatrem - tylko w województwie zachodniopomorskim.

Na trasie Chojna-Krzywin ruch został na kilka godzin wstrzymany. Konieczne było usunięcie drzew, które przewróciły się na tory. Na tym jednak nie koniec utrudnień, jakie czekają na pasażerów przemieszczających się koleją.

Strona internetowa portalpasazera.pl o godz. 18:30 odnotowała 276 opóźnień i utrudnień w ruchu. Warto jednak podkreślić, że działanie portalu pozostawia wiele do życzenia. Witryna momentami w ogóle nie działa.

Ogromne opóźnienia pociągów. Część kursów odwołano

Sporo pociągów jest odwołanych - niektóre na części trasy. Pojawiają się także ogromne opóźnienia. O godz. 18:45 rekordzistą pod tym względem był pociąg z Goerlitz do Jeleniej Góry, którego opóźnienie wynosiło 465 minut.

408 minut wynosiło opóźnienie na trasie Berlin-Kraków. Niechlubne "podium" zamyka pociąg jadący ze stacji Wrocław Główny do Głogowa, który opóźniony był o 394 minuty.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Alert RCB. Ostrzeżenia dla dziewięciu województw

Około godz. 17 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty. Otrzymali je mieszkańcy dziewięciu województw - z północnej i zachodniej części kraju. Obowiązywać będzie w nocy z czwartku na piątek (21/22 października).

Zobacz także: "Czas bardzo nam się skrócił". Ekspert mówi, co stanie się z Helem i Gdańskiem
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić