Dzwoni telefon? Pod żadnym pozorem nie zaczynaj rozmowy w ten sposób

54

Połączenie z nieznanego numeru? Lepiej uważaj, bo każde słowo może być użyte przeciwko tobie. Eksperci podpowiadają, jak nie należy zaczynać rozmowy.

Dzwoni telefon? Pod żadnym pozorem nie zaczynaj rozmowy w ten sposób
Smartfony (Pixabay)

Portal dobreprogramy.pl zwraca uwagę na ważną rzecz. Podkreślono, że rozpoczynając podejrzane połączenie słowami "tak, słucham?" można się narazić na problem.

Nieuczciwi telemarketerzy wykorzystują takie wypowiedzi, by spreparować nagranie z rozmowy i narazić rozmówcę na dodatkowe koszty - zaznaczono.

O problemie zaalarmował czytelnik dobreprogramy.pl. Spotkał się z sytuacją, w której po odebraniu telefonu słowami "tak, słucham?", jedyne co potem usłyszał to: "dziękuje, w takim razie z mojej strony to już wszystko. Jutro wyślemy fakturę".

Najprawdopodobniej "tak" zostaje bezlitośnie wykorzystane. Rozmowy są preparowane, by wynikało z nich, że doszło do zawarcia umowy na odległość.

Jak zaczynać rozmowy?

Warto wyrabiać sobie dobre nawyki. Każdą rozmowę najlepiej rozpoczynać od słów "Słucham?" lub "Halo?". Możemy się też po prostu przywitać. To najbezpieczniejsze rozwiązania.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić