o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Rewolucyjny wynalazek! Pierwszy taki przypadek w historii

10
Podziel się

W Holandii przeprowadzono eksperyment narzędzia, które może być wykorzystywane w przyszłości. Pewien artysta, wykonał tatuaż na odległość na ramieniu kobiety, za pomocą robota.

Rewolucyjny wynalazek! Pierwszy taki przypadek w historii
(Rewolucja w świecie tatuażu (YouTube))
bDYmOYCZ

Niecodzienną kampanię reklamową przeprowadziła popularna sieć komórkowa w Holandii. Aby zaprezentować swoje usługi, postanowiono pokazać rewolucyjny zabieg. Holenderska aktorka Stijn Fransen została wytatuowana przez ramię robota. Urządzeniem za pomocą połączenia sieci 5G sterował tatuator Wes Thomas.

Cała akcja została przedstawiona w kilkuminutowym wideo. Robot, który tatuował aktorkę powtarzał ruchy Wesa Thomasa. Artysta przebywał w zupełnie innym miejscu i wykonywał tatuaż Fransen na manekinie. W trakcie sesji para rozmawiała ze sobą poprzez wideo-rozmowę.

bDYmOYDb

Wes Thomas zrealizował projekt we współpracy z londyńskim technologiem robotyki Noelem Drew. Podczas koronawirusowego lockdownu Drew spędził sześć tygodni na tworzeniu ramienia robota z igłą do atramentu za pomocą drukarki 3D. Dodatkową trudnością był fakt, że urządzenie będzie musiało zadziałać za pomocą sieci 5G. Aby wykonanie tatuażu na skórze aktorki przebiegło pomyślnie ramię robota było wielokrotnie testowane na różnych podłożach.

Każdy dzień był małym krokiem (czasem wstecz), a kiedy nie tworzyliśmy, testowaliśmy, potem było więcej testów, a potem jeszcze więcej testów. Wiele dyni piżmowych zostało uszkodzonych w cyklu testowym, zanim ramię zostało dopracowane i gotowe na rzeczywistość - przyznał Drew w rozmowie z PC Magazine.
bDYmOYDh

Roboty wśród nas

Technologia związana z robotami jest wszechobecna. Wykonanie tatuażu za ich pomocą było pierwszą tego typu akcją na świecie. W przyszłości może być to używane powszechnie, gdyż urządzenie jest bardziej precyzyjne od dłoni człowieka. Od lat roboty wykorzystywane są w zabiegach chirurgicznych. Technologię tą wykorzystywano nawet w poważnych operacjach.

Zobacz także: "Die Welt" o Michale Dworczyku. Komentarz Włodzimierza Czarzastego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmOYDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Misiek
2 miesiące temu
To bardzo ciekawe czy ten Pan co tatułował te Panią nie boi się że w przyszłości zostanie zastąpiony przez maszynę. Ja bym się obawiał. A druga sprawa że tak to może wyglądać w przyszłości. Wchodzisz do jakiejś budki, wybierasz na tablecie jaki i gdzie chcesz mieć tatuaż i gotowe. Tak będzie wyglądać przyszłość rodem z Cynerpunk'a 2077
Sabat
2 miesiące temu
Znowu akcja usuwanie komentarzy :))))
Pierwszy
2 miesiące temu
Możecie pisać ciekawsze artykuły??
bDYmOYDD
bystryharnaś
2 miesiące temu
Jestem zachwycony. Oto czego teraz światu najbardziej potrzeba. Wykonywania tatuażu na odległość przy pomocy robota. Na początku pomyślałem sobie: o, to fajnie, będzie można pomysł wykorzystać w chirurgi. A to proszę, gostek wykorzystał rozwiązania, które w chirurgi są już stosowane z sukcesami od lat.
Lol
2 miesiące temu
Dzisiaj opracował technologię.
Ona
2 miesiące temu
Wiadomość dnia. Ale wynalazek, słowo daję.Przyda się patologii jedynie chyba.
Norweg
2 miesiące temu
Żenada
???
2 miesiące temu
By zrobili coś pożytecznego, a nie dziurawienie na odległość.
Ktokolwiek
2 miesiące temu
Czy pan/-i GGG (autor/-ka tekstu) mógłby poinformować czytelników, co oznacza "przeprowadzić eksperyment narzędzia"? I w jakim języku używane jest takie sformułowanie, bo chyba nie w polskim?
Normals
2 miesiące temu
Zamiast durnych ozdóbek szpecących ciało, lepiej by było wyłożyć kasę na coś pożytecznego.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić