Jan Muller| 
aktualizacja 

Chiny otworzą największe lotnisko świata. Możemy o takim pomarzyć

30
1/5

Pekin jak Warszawa

Pekin jak Warszawa
(Zaha Hadid Architects)
0
0

Pekińskie lotnisko przeżywa ten sam problem operowania na maksymalnej wydajności, co Lotnisko Chopina. Politycy PiS rozwiązanie widzą w Centralnym Porcie Lotniczym. Chińczycy w 2019 na przedmieściach stolicy w Daxing po 4 latach budowy oddadzą port ukończony w stopniu pozwalającym obsłużyć 45 mln osób. Docelowo ma być największe na świecie, twierdzi Reuters. Polakom mówi się dziś, że CPL będzie działał za 10 lat. O naszym gigancie możemy więc jeszcze śmiało marzyć.

2/5

Wszystko w jednym

0
0

W przeciwieństwie do aktualnego lidera pod względem obsługi pasażerów (lotnisko Hartsfield–Jackson Atlanta International Airport)
, loty krajowe i zagraniczne znajdą się pod dachem jednego gigantycznego terminala o powierzchni 700 tys. metrów kwadratowych. Amerykański port tworzą dwa.

3/5

Pekin+

0
0

Aktualne pekińskie lotnisko też olbrzym, największy w Azji. Ale na trzech nogach. Przy takiej liczbie terminali obsłużył w 2016 roku 94,4 mln pasażerów. Domyślnie jeden terminal lotniska w Daxing obsłużyć ich ma ponad 100 mln.

4/5

Z satelity

0
0

Poruszanie się po gigantycznym budynku ułatwiać mają specjalne kładki zbiegające się w jednym punkcie. Gmach o wielu otwartych dla podróżnych przestrzeniach zaprojektowała przed śmiercią architektka Zaha Hadid.

5/5

Kolejne pasy

0
0

W 2019 roku, gdy zostanie ukończona I faza projektu, działać będą 4 pasy startowe. Wraz z rozbudową lotniska będą dodawane kolejne. Port w Daxing stać się ma bazą linii China Southern Airlines oraz China Eastern Airlines. Tam lądować będą wszystkie samoloty sojuszu SkyTeam.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić