aktualizacja 

Dantejskie sceny w Ryanairze. "Obsługa tylko donosiła trunki"

15

Niecodzienne sceny rozegrały się na pokładzie samolotu linii Ryanair. Podczas jednego z lotów na Ibizę, grupa kilkudziesięciu mężczyzn wulgarnie zachowywała się na pokładzie maszyny. Wpłynęła oficjalna skarga do popularnego przewoźnika. O sprawie pisze m.in. "Daily Star".

Dantejskie sceny w Ryanairze. "Obsługa tylko donosiła trunki"
To działo się w samolocie. Jest skarga na Ryanair (Pixabay, Twitter)

Na pokładzie samolotu Ryanair działy się dantejskie sceny. Jak informuje "Daily Records", który opiera się na zeznaniach świadków, 70-osobowy tłum popijał wódkę i bawił się w przejściach, podczas gdy obsługa kompletnie nie reagowała na wulgarne zachowanie mężczyzn.

Walili w dach, zdejmowali bluzki i otwierali alkohol, który kupili w sklepie wolnocłowym. Pracownicy Ryanaira zbliżali się do nich tylko wtedy, gdy podawali im więcej trunków. Nie chciało im się nawet iść do toalety, bo byli coraz bardziej pijani i agresywni - podkreśla jeden ze świadków zdarzenia.
Zobacz także: Rząd pod ścianą. Pod nóż mogą iść wydatki, które odczuje każdy Polak

Oficjalną skargę złożyło małżeństwo z North Lanarkshire ze Szkocji. Ich lot z Edynburga na Ibizę okazał się wielkim rozczarowaniem. W sieci pojawiło się nagranie wideo pokazujące hałaśliwą grupę pasażerów, bawiących się w przejściu.

Kobieta opowiedziała dziennikarzom, jak jej 58-letni mąż, który ma chorobę serca, został zaczepiony w drodze powrotnej z łazienki przez pijanego mężczyznę, który uderzył go, a potem wykonał niegrzeczny gest.

Mój mąż poszedł do łazienki i w drodze powrotnej jeden z mężczyzn uderzył męża w rękę, jakby chciał przybić mu piątkę. Inni pasażerowie byli naprawdę zirytowani tym zachowaniem, mogło dojść do prawdziwej tragedii - relacjonowała kobieta.

Według jej relacji, jedna z pasażerek musiała siłą odepchnąć od siebie młodego mężczyznę, który chciał usiąść obok niej. Chaos trwał nawet wtedy, gdy samolot przygotowywał się do lądowania w złych warunkach pogodowych na Ibizie.

Ryanair odpowiedział na skargę

Po powrocie z wakacji para złożyła oficjalną skargę do linii lotniczej w związku z incydentem. Szkoci otrzymali odpowiedź 26 listopada. Linia lotnicza przeprosiła za wszystkie niedogodności w trakcie lotu. Jak dodała, pasażerowie zaprzestali swoich destrukcyjnych zachowań, zanim bezpiecznie wylądowali na Ibizie.

To było okropne przeżycie. Mój mąż i ja mieliśmy ciężki rok, w którym wydarzyło się wiele smutnych rzeczy, więc pomyśleliśmy, że wyjedziemy i odpoczniemy - dodaje kobieta.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić