oprac. Wojciech Gojke| 

Kolejny akt wandalizmu w Tatrach. Popularna trasa została oszpecona

23

Nie wszyscy potrafią uszanować piękno gór. Najnowsze zdjęcia zrobione tuż pod kopułą szczytową Giewontu są smutnym przykładem tego, co pozostawiają po sobie osoby, które trudno nazwać turystami.

Szlaki w Tatrach są często uczęszczane przez turystów. Część z nich pozostawiam po sobie wstydliwe "pamiątki"
Szlaki w Tatrach są często uczęszczane przez turystów. Część z nich pozostawiam po sobie wstydliwe "pamiątki" (Shutterstock.com)

Niestety przyzwyczailiśmy się do tego, że przystanki autobusowe czy ściany budynków są często pomazane sprayami czy flamastrami. Jednak trudno pogodzić się z tym, że takie same "zjawisko" występuje w miejscu, które powinno być nieskazitelnie czyste, czyli na łonie natury. Tym razem mowa o "autografach", jakie pozostawiły po sobie nieznane osoby na niemal całej trasie od Kondrackiej Przełęczy do Wyżniej Kondrackiej Przełęczy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

O akcie wandalizmu poinformował portal Tatromaniak i umieścił na swojej stronie film oraz zdjęcia, których autorem jest Paweł Stanuch. Nie ulega wątpliwości, że szlak na Giewont został zwyczajnie oszpecony. Ze zdjęć wynika, że część tych napisów pojawiła się w pierwszych dniach czerwca.

W ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do aktów wandalizmu w Tatrach, jednak z powodu braku monitoringu niezwykle trudno złapać osoby, które niszczą piękno gór.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Poraził ich prąd i zeszli z Giewontu o własnych siłach. Głupota czy odwaga?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić