aktualizacja 

Najtańszy kierunek na długi weekend. Wcale nie Turcja czy Bułgaria

7

Długi weekend czerwcowy zbliża się wielkimi krokami. Postanowiliśmy sprawdzić, ile trzeba zapłacić za wyjazd, jeśli zdecydujemy się w ostatniej chwili i jaki kierunek jest najtańszy.

Najtańszy kierunek na długi weekend. Wcale nie Turcja czy Bułgaria
Najtańsze wycieczki z biurem podróż znajdziemy m.in. na Kretę (Adobe Stock)

Boże Ciało, obchodzone w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, wypada w tym roku 8 czerwca. To świetny termin na wakacje - nad Morzem Śródziemnym nie ma jeszcze tłumów, a pogoda jest już typowo letnia.

Najtańszy kierunek z biurem podróży na weekend czerwcowy

Plusem są także ceny - w czerwcu dużo niższe niż w lipcu czy sierpniu. Warto więc wykorzystać ten dzień wolnego, dobrać 4 dni urlopu i pojechać na tygodniowe wczasy.

Jeśli chcemy wyjechać na cały tydzień, musimy wyruszyć już w najbliższy weekend. Jakie kierunki wypadają najkorzystniej w opcji last minute?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Mieszka w kraju uchodzącym za niebezpieczny. "Brak komfortu psychicznego"

Okazuje się, że najtańsze oferty wyjazdów znajdziemy wcale nie do Bułgarii czy Turcji, które uchodzą za najbardziej budżetowe, ale do Grecji.

Tygodniowe wczasy na Krecie w trzygwiazdkowym apartamencie bez wyżywienia spędzimy od 1200 zł. Wczasy all inclusive z kolei rozpoczynają się od 1524 zł - najtańsza oferta dotyczy wypoczynku na Korfu.

Wakacje w Grecji - Kreta czy Korfu?

Kreta, największa grecka wyspa, może pochwalić się linią brzegową o długości ponad 1000 km. Poza rajskimi plażami oferuje wspaniałe górskie krajobrazy z wąwozami spadającymi stromo wprost do lazurowego morza, a także masę ciekawych zabytków. To tu znajduje się także Balos - najpiękniejsza laguna w Europie.

Kreta to mekka dla miłośników starożytności - to właśnie tam znajduje się słynny pałac w Knossos z czasów mykeńskich, to tam znajdziemy stanowiska archeologiczne i słynne muzeum z artefaktami z tych czasów w Heraklionie - wylicza Marzena German z Wakacje.pl.

Korfu z kolei to jedna z najbardziej zielonych wysp greckich. Położona na Morzu Jońskim jest dobrą alternatywą dla osób, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu w podróży. Lot jest dość krótki, bo wynosi nieco ponad dwie godziny.

Korfu to wyspa z wysokimi górami, które tworzą niezwykłe krajobrazy - mówi Marzena German. - W miejscu, w którym schodzą do morza powstały fiordy i malownicze zatoczki i plaże, dostępne tylko od strony morza.

Te wszystkie cuda można zobaczyć na własne oczy - wystarczy wybrać się na wycieczkę fakultatywną albo wynająć samochód i odkrywać okolicę na własną rękę.

Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić