aktualizacja 

Pchły, pająki, malaria i alergie. Słynna podróżniczka pokazała, jak zmieniły jej twarz

77

Podróże są całym życiem Lexie Alford. W końcu już w wieku 21 lat została najmłodszą na świecie osobą, która dotarła do każdego kraju świata. Kilka dni temu opublikowała na Instagramie post, w którym pokazuje, że podróże nie zawsze są przyjemne.

Pchły, pająki, malaria i alergie. Słynna podróżniczka pokazała, jak zmieniły jej twarz
Lexie podczas jednej z podróży (Instagram)

Można śmiało powiedzieć, że świat nie ma tajemnic przed Lexie. Już jako 21-latka odwiedziła wszystkie kraje, ale wciąż jej mało. Amerykanka jest nie do zatrzymania i wciąż podróżuje. Swoje wyprawy relacjonuje na Instagramie, gdzie obserwuje ją prawie 600 tys. osób.

Ugryzienia, ukąszenia i choroby podczas podróży

Kilka dni temu opublikowała tam post, który wzbudził sporo emocji. To wideo, które zaczyna się słowami: "Zwiedzaj świat - mówili. Będzie świetnie - mówili" i kilkoma kadrami z bajecznych wypraw Lexie.

Ale to to tylko wstęp do prawdziwego przesłania, które zawiera się w pozostałej części filmu.

Na kolejnych zdjęciach Lexie pokazuje ślady na swoim ciele po ugryzieniu pająków i  pcheł, reakcje alergiczne po różnych ukąszeniach czy kontakcie z roztoczami oraz oparzenia. Są też fotografie ze szpitala w trakcie przechodzenia malarii czy zatrucia pokarmowego.

"Podróże nie zawsze są takie piękne" - napisała pod postem podróżniczka.

Trzeba przyznać, że na niektórych zdjęciach Lexie wygląda naprawdę kiepsko. Poparzona twarz, pogryziony brzuch czy długie dnie spędzone w szpitalu w trakcie malarii to był dla niej prawdziwy koszmar.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Najgorsze doświadczenia z podróży

Internauci dziękują jej, że pokazała te najgorsze momenty podróżowania. Niektórzy piszą, że cieszą się, że nic z tych rzeczy ich nie spotkało. Inni dodają, co jeszcze mają na swojej liście.

"Pchły, osy, pająki, mrówki, choroby, bójki, wypadki samochodowe, problemy z władzami lokalnymi… To wszystko jest częścią podróżowania i nie żałowałabym ani jednej z tych rzeczy - dodał miłośnik przygód Ricky Contreras.
Zobacz także: Nowa Polska Stacja Antarktyczna. Niezwykły projekt w najbardziej niedostępnym miejscu na świecie
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić