Sfotografował rzadki gatunek. Myślał, że to młody niedźwiedź

29

Przewodnik pracujący w Yellowstone może mówić o niesamowitym szczęściu. Udało mu się sfotografować przedstawiciela gatunku, który na tym obszarze jest niemal niespotykany.

Sfotografował rzadki gatunek. Myślał, że to młody niedźwiedź
W Yellowstone udało się sfotografować rosomaka (Adobe Stock, jack-sooksan)

McNeil Lyons przejeżdżał przez park Yellowstone samochodem z dwójką turystów. Nagle na zaśnieżonej drodze pojawiło się zagadkowe zwierzę. Jak się okazało, to przedstawiciel bardzo rzadkiego gatunku.

Sfotografował rosomaka. Myśleli, że to młody niedźwiedź

- Turysta powiedział na głos dokładnie to, co pojawiło się w mojej głowie: Czy to niedźwiedź? Przez sekundę oboje myśleliśmy, że może to być młody niedźwiedź. Jednak kiedy odwrócił się i spojrzał na nas, nie było wątpliwości, że to rosomak- powiedział McNeil Lyons w rozmowie z Travel + Leisure.

Jak mówi przewodnik, przez kilka minut przyglądali się zwierzęciu, ale kiedy przejechał inny samochód, to rosomak wspiął się na pokryte śniegiem wzgórze. Na szczęście po chwili pojawił się ponownie, co pozwoliło Lyonsowi wykonać niesamowite zdjęcia z dachu pojazdu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W okolicy żyje mniej niż 10 przedstawicieli tego gatunku

Według National Park Service w Parku Narodowym Yellowstone oraz sąsiednich lasach żyje tylko siedem rosomaków - to dwie samice oraz pięć samców. Należą one do rodziny łasicowatych, są aktywne również zimą i mają tendencję do zamieszkiwania bardzo rozległych obszarów.

- Byliśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy się tam dokładnie w tym momencie i zobaczyliśmy to rzadkie zwierzę zanim uciekło z powrotem do gęstego lasu - powiedział przewodnik.

Źródło: travelandleisure.com

Zobacz także: Bliskie spotkanie z bizonem. Niezwykłe nagranie z Parku Narodowego Yellowstone
Autor: HSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić