Stado biegło wprost na turystów. Musieli uciekać przez park

65
Podziel się:

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak stado bizonów galopuje wprost na spacerujących turystów. Szli akurat przez most w parku Yellowstone w USA, gdy nagle zauważyli kłęby wznoszącego się kurzu. Chwilę później ujrzeli pędzące zwierzęta.

Stado biegło wprost na turystów. Musieli uciekać przez park
Stado bizonów biegło środkiem mostu (ViralHog, Youtube)

Taki finał wycieczki po parku narodowym Yellowstone niejednej osobie przysporzyłby strachu. Po tym, jak galopujące stado dzikich bizonów zaczęło zbliżać się do spacerujących turystów, zrozumieli, że to najwyższa pora, by brać nogi za pas. Schronienie znaleźli z boku mostu.

Bizony biegły wprost na turystów - do sieci trafiło wideo

Do sieci trafiło wideo nagrane przez świadków tego wydarzenia. Panika turystów była najprawdopodobniej zbędna, bo zwierzęta zdawały się nawet nie zwracać na nich uwagi.

- Bizony nie chciały mieć z nimi nic wspólnego, zależało im tylko na tym, aby pokonać most. Ja nie byłam przestraszona, ale moja córka na początku tak, bo zwierzęta biegły wprost na nasze auto. Tuż przed nami skręciły, by pobiec pod górę. To było ekscytujące i niepowtarzalne doświadczenie - mówiła świadkowa zdarzenia, cytowana przez portal "Travel+Leisure".

Bizony mogą ważyć nawet prawie tonę

Władze parku mimo wszystko przestrzegają turystów, aby nie karmili zwierząt, ponieważ mogą być dzikie i nieprzewidywalne. Samiec bizona może ważyć nawet do 2 tys. funtów (ok. 900 kg), więc bliskie "spotkanie" z nim mogłoby się skończyć tragicznie. Najwięcej incydentów w Yellowstone dochodzi właśnie z udziałem bizonów.

Zobacz także: Bliskie spotkanie z bizonem. Niezwykłe nagranie z Parku Narodowego Yellowstone
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić