aktualizacja 

Szok w Anglii. 16-latek zabił symbol narodowy Wielkiej Brytanii

371

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii byli zdruzgotani wieścią o tym, że jedno z ich ulubionych drzew padło ofiarą wandalizmu. Potężny jawor, uwieczniony na filmie "Robin Hood: Książę Złodziei" został ścięty przez 16-letniego chłopca.

Szok w Anglii. 16-latek zabił symbol narodowy Wielkiej Brytanii
Słynne drzewo było światową atrakcją turystyczną - kadr z nagrania udostępnionego przez "The Sun". (Twitter)

Kultowe drzewo rosło na północy Anglii, w Sycamore Gap, nieopodal pochodzącego z antycznych czasów muru Hadriana. Niestety, nie będzie dłużej symbolem tego regionu. Spacerowicze Parku Narodowego Northumberland znaleźli je ścięte.

Policja aresztowała 16-latka pod zarzutem ścięcia słynnego drzewa

Jak podaje BBC, słynne drzewo Robin Hooda wyglądało jakby zostało ścięte celowo. Część pnia była oznaczona białą farbą, co sugerowało, że mogło zostać ścięte piłą łańcuchową. Turyści zostali poproszeni o nie zbliżanie się do niego, aż do czasu wyjaśnienia sprawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lazurowa woda i rajskie plaże. Ceny zwalają z nóg

Lokalny poseł z Hexham Guy Opperman zauważył z goryczą, że był to "bez wątpienia czyn przestępczy" i dodał, że "nawet jeśli policja złapie sprawcę, drzewa już nie ma". W czwartek wieczorem BBC przekazała, że z zarzutem ścięcia drzewa policja w Northumbrii aresztowała 16-latka.

Drzewo Robin Hooda było wyjątkową atrakcją turystyczną

Cytowany przez stację dyrektor generalny parku Andrew Poad stwierdził, że jawor był "ważnym i charakterystycznym elementem krajobrazu od prawie 200 lat".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Słynny jawor był jednym z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii, a w 2016 r. został w plebiscycie wybrany drzewem roku w tym kraju.

Była to światowej sławy atrakcja, a dzisiejsze wydarzenia wywołały znaczny szok, smutek i gniew w całej lokalnej społeczności i poza nią. Apeluję do opinii publicznej o informacje, które mogą nam pomóc - jeśli widziałeś lub słyszałeś coś podejrzanego, co może nas zainteresować, daj nam znać - oświadczył nadinspektor Kevin Waring z policji hrabstwa Northumberland.

Jak dotąd nie wiadomo, co było powodem, dla którego postanowiono ściąć drzewo Robin Hooda.

Źródło: PAP, BBC

Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić