aktualizacja 

Turyści tak oznaczają walizki. Pracownica lotniska ostrzega

11

W szczytowym sezonie wakacyjnym i wzmożonym ruchu na lotniskach, podróżni w obawie przed zgubieniem bagażu starają się często oznaczyć go w czytelny sposób. W tym celu często wiążą tasiemki identyfikacyjne na rączkach bagażu lub oklejają naklejkami walizkę. Pracownica jednego z lotnisk przestrzega, aby pod żadnym pozorem tego nie robić.

Turyści tak oznaczają walizki. Pracownica lotniska ostrzega
Turyści tak oznaczają walizki. Pracownica lotniska ostrzega (Adobe Stock, Yaroslav Astakhov)

Federalna Administracja Lotnicza (FAA) zapowiada, że już trwają przygotowania do jednego z najbardziej gorączkowych sezonów w historii.

To czytelny sygnał dla turystów, którzy w obawie przed wzmożonym ruchem i spowodowanym chaosem na lotniskach podczas odprawy, szukają sposobów na to, jak zabezpieczyć przed podróżą swój bagaż.

Wraz z napływem pasażerów wzrasta niepokój związany z potencjalną utratą rzeczy. Dlatego dla wielu osób zawiązanie kawałka wstążki lub sznurka jest tanim sposobem na zlokalizowanie bagażu w hali bagażowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi na Krecie. Tragiczny bilans wstrząsów na greckiej wyspie

Jednak pracownica lotniska, cytowana przez portal "DailyMail", przestrzega przed takimi rozwiązaniami.

Wstążki przywiązywane do walizek w celu ułatwienia ich identyfikacji mogą powodować problemy ze skanowaniem torby w hali bagażowej - mówi pracownica dublińskiego lotniska.

Problem ze skanowaniem bagażu może skutkować opóźnieniami w dotarciu bagażu na pokład samolotu, bo walizka będzie musiała zostać przeszukana ręcznie.

Podobny problem jest w przypadku naklejek na walizkach, które także mogą zaburzać odczyt skanera, dlatego przed podróżą najlepiej je ściągnąć i wyczyścić po nich miejsce na walizce.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić