aktualizacja 

Turysta mówi o przekrętach w Egipcie. Naiwnych nie brakuje

29

Piramidy w Gizie są jednym z obowiązkowych punktów dla turystów w czasie wizyty w Egipcie. Jednak na swojej liście "do zrobienia" powinni też napisać "nie dać się oszukać miejscowym", bo takich cwaniaków nie brakuje. Zwłaszcza pod piramidami w Gizie, gdzie polują na naiwnych przyjezdnych. Do sieci trafiło nagranie o tym, jak wygląda jedna z pułapek na turystów.

Turysta mówi o przekrętach w Egipcie. Naiwnych nie brakuje
Egipcjanie obdarowują turystów (TikTok)

Egipt to wciąż jeden z ulubionych kierunków dla Polaków na urlop. Także zimą, kiedy za oknem szaro, deszczowo, ewentualnie śnieżnie, ale przede wszystkim - zimno. Tymczasem w Egipcie temperatury sięgają obecnie nawet 27 kresek na plusie - jak tu nie dać się skusić takiemu ciepełku?

Nie tylko wśród Polaków Egipt jest popularny. Przez cały ubiegły rok odwiedziło go w sumie 12 mln turystów, a w tym roku ma być ich jeszcze więcej. Turystyka jest ważnym elementem egipskiej gospodarki, daje zatrudnienie wielu mieszkańcom kraju. Ale nie wszyscy też chcą uczciwie zarabiać. Warto wiedzieć, na co nie dać się złapać.

Zagadują - prowokują

Jesteś w Egipcie - musisz zobaczyć piramidy w Gizie. To absolutny must have, niczym wieża Eiffla w Paryżu. Ale podczas zachwytów nad zabytkiem nie wyłączajmy czujności, co pokazał na swoim TikToku vloger, który publikuje pod pseudonimem @sealontour. W minutowym filmiku widać, jak lokalny mieszkaniec próbuje go oszukać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagadkowe pomieszczenie w piramidzie Cheopsa. Tajemnica świątyni w Egipcie

Najpierw zagaduje o pochodzenie, żartuje, a następnie...mówi mu, że go kocha i kładzie mu na przedramieniu chustę zapakowaną w folię. Nalega, żeby turysta przyjął prezent. Zrobienie tego jest jednak błędem.

Wówczas sprzedawca proponuje, że pomoże w założeniu chusty i zaraz po jej rozpakowaniu - żąda opłaty za nią. Zwrotu nie przyjmuje, bo towar został już rozpakowany.

Prezentom mówimy nie

Autor nagrania natychmiast odmówił prezentu i oddał go w opakowaniu ofiarodawcy. Niewiele później kolejny Egipcjanin próbował tego samego. Za każdym razem turysta odpowiadał twarde "nie".

Jeśli dacie się na to nabrać, to nie będzie mi was szkoda - stwierdził autor nagrania.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jak się okazało w komentarzach - nie dla każdego odmówienie jest czymś łatwym.

Gdyby mi się to przytrafiło, na pewno dałabym się nabrać, bo nie umiem odmawiać - napisał jeden z komentujących.
Czułabym się źle, odmawiając - dodała następna internautka.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić