aktualizacja 

Używasz sejfu w hotelu? Lepiej tego nie rób

36

Wiele osób w ślepo wierzy w niezawodność hotelowych sejfów. Jednak czy przetrzymywanie w nim ważnych dokumentów lub gotówki rzeczywiście jest tak bezpieczne? Tiktokerka pokazuje, jak bardzo się mylimy w tej kwestii.

Używasz sejfu w hotelu? Lepiej tego nie rób
Tiktokerka pokazuje jak otworzyć hotelowy sejf (Tiktok -, alvarezdaniellaa)

Wbrew powszechnemu przekonaniu sejfy działają w bardzo prosty sposób. Korzystający z nich goście hotelowi sami ustalają kod. W efekcie żadna postronna osoba nie powinna mieć dostępu do przechowywanych w nich rzeczy.

Otworzył sejf nie znając kodu. "To was zaskoczy"

Jednak jak się okazuje, nie trzeba znać kodu, aby otworzyć sejf. Można to zrobić o wiele prościej: wystarczy po prostu zresetować hasło. A to - jak pokazuje tiktokerka Daniella Álvarez - jest dziecinnie proste. Na zamieszczonym w sieci wideo pokazuje, jak łatwo rozbroić to urządzenie.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Na nagraniu widać, jak jej partner chowa do sejfu portfel oraz zegarek, po czym ustawia kod zabezpieczający. Następnie pokazuje, jak otworzyć urządzenie bez znajomości wprowadzonego wcześniej hasła. - To was zaskoczy - mówi i pokazuje, jak w prosty sposób dostać się do środka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Polka o życiu na emigracji. "Mieliśmy sporo trudności"
- Powiedzmy, że zapomniałem kodu. Więc, co mam zrobić? Mogłem po prostu zadzwonić do recepcji i poprosić o pomoc. Ale wystarczyło, że dwukrotnie nacisnąłem przycisk "zablokuj", a następnie wpisałem liczbę "0" sześc razy. To jest uniwersalny superkod, który nadpisuje wszystko. Założę się, że działa tak 99 proc. wszystkich sejfów hotelowych na świecie - mówił tiktoker w zamieszczonym wideo.

Internauci zdumieni uniwersalnym kodem

Wideo wywołało niemałe poruszenie wśród internautów. Szczególnie przejęci byli ci, którzy często korzystają z hotelowych sejfów. Ich przekonanie o tym, że pozostawione w nich przedmioty są bezpieczne, legło w gruzach.

"Czyli ten sejf wcale nie jest taki bezpieczny", "Teraz już nigdy nie użyję sejfu w hotelu", "Zamiast tego lepiej wstawcie minibary do pokojów hotelowych" - komentują użytkownicy portalu. Niektórzy twierdzą, że podobne właściwości w łamaniu szyfrów ma także ciąg cyfr 999999.

Źródło: The Sun

Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić