oprac. Iwona Kołczańska| 
aktualizacja 

W Zakopanem budują hotel przypominający... Koloseum. "Kolejny gargamel"

30
Podziel się:

Kontrowersyjny obiekt powstaje w miejscu dawnego pensjonatu "Warszawianka". Internauci nie pozostawiają suchej nitki na nietypowej budowli.

W zimowej stolicy Polski powstaje nietypowy obiekt
W zimowej stolicy Polski powstaje nietypowy obiekt (Shutterstock.com)

Hotel budowany jest przy ul. Jagiellońskiej. Patrząc na niego od strony Muzeum Hasiora, nie sposób nie pomyśleć o Amfiteatrze Flawiuszów. Nic dziwnego, że na nową budowlę mieszkańcy Zakopanego mówią Koloseum.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Bardzo mi przykro. Miała być rewitalizacja Warszawianki, a jest kolejny gargamel", "Jak mogłem to przegapić. Czysty przykład architektury góralsko-imperialnej", "Budują Koloseum i górale będą walczyć" – w sieci znajdziemy mnóstwo krytycznych komentarzy poirytowanych lub rozbawionych internautów.

"A gdzie są panowie architekci z gminy Zakopane czy powiatu? Mają chyba okulary, które przysłaniają im mądre patrzenie. Wstydźcie się!" - pisze wzburzona mieszkanka Bukowiny Tatrzańskiej. W opiniach przewijają się wciąż określenia: żenada, porażka, dno czy bezguście.

Pensjonat „Warszawianka” powstał prawdopodobnie na początku XX wieku. Był wpisany do ewidencji zabytków, ale nie był objęty ścisłą ochroną konserwatorską, dlatego w 2016 roku obiekt został zburzony ze względu na marny stan techniczny. Został zrównany z ziemią, mimo to na stronie wykonawcy czytamy, że obecna inwestycja to "przebudowa i rozbudowa budynku „Warszawianka” do obiektu hotelowego".

Zobacz także: Niesforni turyści w Zakopanem. Zobacz wideo!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić