aktualizacja 

Zobaczyła go na stoku narciarskim. Przecierała oczy ze zdumienia

6

Niedźwiedź, kozica, sarna, a może... kangur. Nietypowe zwierzę na stoku narciarskim w Liptowskim Mikulaszu zauważyła jedna z mieszkanek turystycznej miejscowości i nagrała filmik. Relację z niecodziennego spotkania w Tatrach z kangurem opisała "Gazeta Wyborcza".

Zobaczyła go na stoku narciarskim. Przecierała oczy ze zdumienia
Kangur był widziany na stoku narciarskim w Liptowskim Mikulaszu (Pixabay)

Mieszkanka turystycznej miejscowości po słowackiej stronie Tatr o poranku wyjrzała przez okno, jednak widok jaki zastała na stoku narciarskim, który rozpościerał się za jej oknem, nieco ją zaskoczył.

Jak relacjonuje w rozmowie z "Gazeta Wyborczą", ze względu na lokalizację często zdarzało jej się w Tatrach widzieć dzikie zwierzęta przechadzające się po stoku nim ten został jeszcze opanowany przez szusujących narciarzy.

O wpół do ósmej rano patrzyłam na stok narciarski, który mamy za domem, i zobaczyłam, że coś tam biega. Widziałam stado dzików, jeleni, saren, lisy, ale nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam. Skakał na tylnych łapach i poruszał się jak kangur. Wzięłam telefon komórkowy i zaczęłam filmować. To naprawdę był kangur! - opowiada dziennikarzom "Gazety Wyborczej" wyraźnie poruszona kobieta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie lawiny w Tatrach. Ratownicy TOPR przestrzegają

Na dowód pokazuje filmik z kangurem. Nie ona pierwsza zauważyła nietypowe zwierzę w tej okolicy. Wcześniej kangur miał być widziany w okolicy Kompleksu Narciarskiego Podbreziny.

Blisko nas jest takie małe zoo i tam mi powiedzieli, że kilka razy widzieli kangura, który przychodził w poszukiwaniu jedzenia - dodaje kobieta cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Kangur uciekinier zdaniem ekspertów może przetrwać zimę w Tatrach pod warunkiem, że nie padnie ofiarą wilków. Dzięki pożywieniu z gęsto rozsianych w tej okolicy siedlisk ludzkich spokojnie przetrwa do wiosny. To prawdopodobnie uciekinier z któregoś z mini zoo, których nie brakuje na terenie Słowacji.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić