4 kobiety przez miesiąc nie piły alkoholu. Zaskakujące efekty eksperymentu

6

Alkohol to używka, która pojawia się w naszym życiu przy wielu okazjach. Czasem są to przyjęcia, urodziny lub imieniny, a czasami po prostu lampka wina wypita przy kolacji. Cztery kobiety zgodziły się wziąć udział w eksperymencie - nie piły alkoholu przez miesiąc. Sprawdź efekty ich 30-dniowej abstynencji.

4 kobiety przez miesiąc nie piły alkoholu. Zaskakujące efekty eksperymentu
(Instagram)

Erinne Magee

Erinne-freelancerka z Portland w USA zdecydowała się nie pić alkoholu prze miesiąc ze względu na swoją 9-letnią córkę. Postanowiła być dobrym przykładem dla swojej pociechy i zmienić swoje niezdrowe przyzwyczajenia. Wino, które piła do posiłków zastąpiła herbatą, kawą bez kofeiny i lekko gazowaną wodą.

Po 30 dniach zauważyła, że ma znacznie więcej energii na zabawy z córką. Poprawiła się jej pamięć i koncentracja. Częściej i chętniej pomagała córce w lekcjach. Niestety, po miesiącu zauważyła, że przybrała na wadze, gdyż brak alkoholu w jadłospisie rekompensowała sobie tuczącymi przekąskami.

Tiffany Poole

Tiffany jest specjalistą od zarządzania zasobami ludzkimi z syndromem DDA (dorosłe dziecko alkoholika)
. Kobieta postanowiła nie pić przez 30 dni, żeby udowodnić sobie, że ma kontrolę nad swoim życiem.

Po całkowicie trzeźwym miesiącu doszła do wniosku, że alkohol często dodawał jej pewności siebie i źle czuła się w towarzystwie na trzeźwo. Jak się okazało sięganie po drinka, było spowodowane obawą przed brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Nieśmiałość i brak wiary w siebie zwalczała napojami procentowymi. Dzięki wsparciu zrozumiała, że wcale nie potrzebuje alkoholu, by czuć się lepiej.

Po eksperymencie zauważyła również poprawę w swoim wyglądzie i samopoczuciu. Zrozumiała że nie warto rozwiązywać swoich problemów za pomocą alkoholu, jednak nie zamierza całkowicie z niego rezygnować.

Kellan Popp

Kobieta miała dosyć imprez, którym zawsze towarzyszył alkohol i zdecydowała się na miesięczny detoks. Co miesiąc abstynencji dużo zmienił w jej życiu? Kelllan stwierdziła, że podczas tego miesiąca miała zdecydowanie więcej energii, była bardziej wypoczęta i lepiej się wysypiała. Poza tym zrzuciła kilka zbędnych kilogramów, bo chętniej wychodziła na długie spacery i ćwiczyła w domu. Jej cera także na tym skorzystała, przez co kobieta wygląda młodziej.

Katie Manwaring

Katie Manwaring to znana blogerka, która również zdecydowała się na trzeźwy miesiąc, ponieważ chciała od kolejnego rozpocząć nowe, zdrowsze życie i poprawić swoje samopoczucie. Dla niej bezalkoholowa dieta nie była trudnym wyzwaniem. Jednak po 30 dniach stwierdziła, że tęskni za lampką wina, która towarzyszyła jej przy oglądaniu ulubionego serialu telewizyjnego i nie zamierza z niej rezygnować.

Nie znaczy to jednak, że Katie nie zauważyła efektów całkowitego braku alkoholu w swoim życiu. Najbardziej zaskoczyła ją poprawa cery, która zyskała naturalny blask, a pryszcze i liczne zaskórniki, z którymi walczyła - zniknęły. W tym czasie nie zmieniała ani diety, ani używanych kosmetyków, więc za promienną cerą musiała stać rezygnacja z alkoholu.

Czytaj też:

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić