o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

"Jedno jabłko z wieczora i nie trzeba doktora". Naukowcy to zbadali

21
Podziel się

Naukowcy z Niemiec przedstawili najnowsze wyniki badań. Okazuje się, że jabłko ma bardzo dobry wpływ na nasze organizmy. Może nawet wpłynąć na zmniejszenie ryzyka choroby Alzheimera.

"Jedno jabłko z wieczora i nie trzeba doktora". Naukowcy to zbadali
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bErmQKDF

Jabłko może mieć lepszy wpływ na nasz organizm, niż mogłoby się wydawać. Okazuje się, że naturalne związki występujące w tych owocach mogą poprawić funkcjonowanie mózgu i zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera. Wyniki badań w tym zakresie przedstawili w "Stem Cell Reports" eksperci z Niemieckiego Centrum Chorób Neurodegeneracyjnych w Bonn w Niemczech.

Naukowcy podawali w badaniu jabłka myszom. Okazało się, że wyhodowane w laboratorium komórki macierzyste z mózgów dorosłych osobników były chronione przed śmiercią komórek. Miało to związek ze spożywaniem przez nich kwercetyny lub DHBA, które występują w jabłkach. Dzięki nim komórki macierzyste namnażały się i generowały więcej neuronów również podczas nauki.

bErmQKDH
"Jedno jabłko z wieczora i nie trzeba doktora" - przyznali z przymrużeniem oka naukowcy.

Podobnego efektu nie uzyska się poprzez picie soku z jabłek. Stężenie kwercetyny w soku jabłkowym jest bardzo niskie, a co za tym idzie niewystarczające do modulowania neurogenezy. Wnioski te wysnuto również na badaniu zachowania myszy. Zwierzęta miały przejść zadanie labiryntu wodnego Morrisa.

Naukowcy przyznają, że kolejne badania będą konieczne do dalszych ustaleń. Coraz to nowe teorie na temat ich wpływu na ludzkie organizmy tworzone są od dziesięcioleci. W 2010 roku ustalono, że jabłko może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera. W 2019 roku stwierdzono za to, że dwa jabłka dziennie mogą zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru. Z przeszłości wiadomo również, że owoc ten pozytywnie wpływa na obniżanie cholesterolu.

bErmQKDN
Zobacz także: Zakopane. Takich tłumów nie było tu od dawna. Jedna rzecz niezwykle martwi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErmQKEi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
????
6 miesięcy temu
Czy to nie jest aby kalka jezykowa z angielskiego "An apple a day keeps the doctor away"? Bo cos mi sie zdaje...
1111112211111...
6 miesięcy temu
Jabłko zanim trafi do sklepu jest 38 x pryskane na różnego rodzaju choroby grzyby pleśnie robaki i tak dalej I co to są za jabłka sama chemia Ostrzegam przed spożywaniem ja to jest chemia chemia jeszcze raz chemia
Takie tam
6 miesięcy temu
Jabłka prawdziwe tak, ale gdzie dziś je kupić? Znam 2 olbrzymie, stare jabłonie w Warszawie i jak zjeść jeden owoc to obiad nie potrzebny.
bErmQKEj
qui pro quo
6 miesięcy temu
Ta potwierdzam od 20 lat jem 3 dziennie.Naukowcy!?🤔 Małe opóźnienie.
...
6 miesięcy temu
Badanie na myszach.. Coraz lepiej się uczyły i na Alzheimera nie zachorowały. Pismaki,czy wy czytacie to, co piszecie????
Jep
6 miesięcy temu
Jedno jabłko z rana i będzie olaksowana porcelana 😁
Sławianin
6 miesięcy temu
Potwierdzam. Jem jabłka od lat i po pseudo lekarzach nie biegam. Czym się różni przychodnia od lecznicy? Do przychodni się przychodzi a w lecznicy leczy. Czego nie rozumiesz?
Wierząca
6 miesięcy temu
Woda jest lecznicza ale nie w naszych teraz czasach inteligencja zarabiała przez lata kase by zniszczyć ziemie ,powietrze i wode .
Ewa
6 miesięcy temu
Słynny doktor ten od pracy za friko ( wolantariat za 400 tys.)stwierdził, że zapobiega zachowaniu na koronawirusa😜
77776t
6 miesięcy temu
zeby te jabłka były prawdziwe a nie buble pod nazwa jabka to by leczyły a nie tworzyły nowe choroby ile te jabka zawieraja teraz substancji szkodliwych dla zdrowia i metali ciezkich ten rok to była najgorsza zywnosc mego zycia
Zmzm
6 miesięcy temu
W innym artykule czytałam ze surowe owoce nie czli bzdur ciąg dalszy
Elo
6 miesięcy temu
Tak na pewno polskie nafaszerowane bajzlem, chemiczne jablka wam pomogą, chyba w drodze do Zbawiciela. Ave Maria
ela
6 miesięcy temu
na myszy może to i działa od zawsze uwielbiam jabłka i mam choroby całego świata
bErmQKEb
zxdfg
6 miesięcy temu
Ocet jałbkowy ma podobne właściwości. Jak mniemam chodzi o tlenek zaotu i rozluźnianie naczyń krwionośnych, oraz idące za tym dokrwienie tkanek a tym samym mózgu. Taka mam teorię.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić