Koronawirus wyciekł z laboratorium w Wuhan? Szef WHO szokuje

22

Szef WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus nie skreśla teorii, że koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan. Choć eksperci z WHO podaj ją w wątpliwość, dr Tedros zaznacza, że "wszystkie opcje są na stole" i należy przeprowadzić nowe śledztwo ws. hipotezy o ucieczce wirusa z laboratorium.

Koronawirus wyciekł z laboratorium w Wuhan? Szef WHO szokuje
Doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus odniósł się do spekulacji, że pandemia koronawirusa wybuchła w konsekwencji wycieku z laboratorium w Wuhan. (YouTube)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała we wtorek raport na temat źródeł koronawirusa. Eksperci WHO stwierdzili, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby wirus wydostał się z laboratorium. Konkludują, że najprawdopodobniej pochodzi od zwierząt.

Koronawirus – pochodzenie. Dyrektor generalny WHO o przyczynach pandemii

Tymczasem szef WHO w trakcie wirtualnej konferencji prasowej przedstawił swoje stanowisko.

Na podstawie tego, co przeczytałem w raporcie, pozostaję otwarty na wszystkie hipotezy. Będą one jednak wymagały przeprowadzenia dalszych badań – przyznał dyrektor generalny WHO.

W raporcie WHO potwierdzono, że znaczna liczba pierwszych przypadków zakażeń miała miejsce na rynku z owocami morza Huanan w Wuhan w środkowych Chinach. Jednak grudniowa transmisja SARS-CoV-2 w szerszej społeczności przemawia za wersją, że to nie rynek był źródłem pandemii.

Jak podsumowali swoje wnioski eksperci, w tym momencie nie można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, gdzie dokładnie zaczęła się pandemia COVID-19. Przedstawiciele WHO nie ustalili również, w jaki sposób mieszkańcy Wuhan po raz pierwszy zetknęli się z koronawirusem.

Zobacz także: Zobacz też: Diagności laboratoryjni chcą wyrównania zarobków. "Bez nas leczenie nie istnieje"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić