Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Równie szkodliwe jak alkohol. Jedzone regularnie szybko zniszczą wątrobę

7
Podziel się:

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Spełnia wiele ważnych funkcji, dlatego jej prawidłowe funkcjonowanie jest niezwykle istotne. Aby o nią zadbać, należy wyeliminować z naszego codziennego życia kilka produktów.

Tłuste jedzenie jest szkodliwe dla wątroby
Tłuste jedzenie jest szkodliwe dla wątroby (Getty Images)

Produkty niebezpieczne dla wątroby

Wątroba gromadzi glukozę, metabolizuje bilirubinę, przekształca białka i cukry w tłuszcze, pełni funkcje odpornościowe i odtruwające. Gdy nie pracuje prawidłowo, cierpi na tym cały organizm.

Choroby wątroby przez długi czas mogą nie dawać żadnych objawów. Tym, co powinno nas zaniepokoić i skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza, jest np. uporczywe swędzenie skóry, ból w miejscu, gdzie znajduje się wątroba, zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia snu, bóle stawów czy zażółcenie białek oczu oraz skóry.

By wątroba działała na pełnych obrotach, należy unikać pewnych produktów

Nie nadużywaj alkoholu. Napoje wyskokowe mogą doprowadzić do uszkodzenia tego organu, powodując stłuszczenie, zapalenie czy marskość wątroby.

Zrezygnuj z tłustych potraw – wyniszczają organ podobnie jak alkohol. Wątroba może sobie nie poradzić z ogromną ilością dostarczanych węglowodanów i tłuszczów w tym samym czasie. Gdy jest nadmiernie obciążona, pojawiają się wzdęcia, bóle brzucha i zaparcia.

Wątrobie szkodzi też palenie papierosów. Organ nie nadąża z ilością toksyn, którą musi usunąć z organizmu.

Zaszkodzić może również nadużywanie leków. Nawet 800 substancji wykazuje działanie hepatotoksyczne, co znaczy, że uszkadza komórki wątroby. Obciążeniem dla wątroby są też nadwaga i otyłość. Zamiast wysokoprzetworzonych produktów, postaw na warzywa i owoce, które będą wspomagać funkcjonowanie tego ważnego organu.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Anastazja
10 miesięcy temu
W takim razie chyba wszystko trzeba byłoby wyeliminować z życia żeby nie bolało. To już jak dla mnie lekka paranoja
kilo88
11 miesięcy temu
Bez picia nie ma zycia a ile chcecie w koncu zyc
Olo
11 miesięcy temu
Przychodzi facet do lekarza i mowi ze go watroba boli. Lekarz sie pyta; Pije pan? Na to pacjent: Pije ale to nie pomaga😁
pawel
11 miesięcy temu
a chłopaki z klubu miłośników taniego wina codziennie piją płyn leczniczy i nie chorują ...
Jerry
11 miesięcy temu
Owoce zdrowe na wątrobe hahaha fruktoza niszczy wątrobe tak samo jak alkohol. Wiedza tych specjalistów jest z przed 30tu lat. Tłuszcz jest zdrowy dla organizmu, należy omijać tłuszcze roślinne z ziaren typu słonecznikowy, lniany bo powodują zapalenia w organizmie.
Marek
11 miesięcy temu
jak detox i watroba to dla mnie biotad
Marcela
11 miesięcy temu
Pić trzeba i koniec!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić