aktualizacja 

Śmiertelnie niebezpieczny hit TikToka. Nie przyrządzaj tak kurczaka

20

TikTok to prawdziwa kopalnia nowoczesnych trendów i sprawdzonych trików. Na popularnej platformie nie brakuje jednak również porad stanowiących zagrożenie dla użytkowników. Wśród nich w ostatnich miesiącach znalazł się "sleepy chicken", czyli przepis na "śpiącego kurczaka". Polega on na zalaniu filetów syropem na kaszel, a następnie usmażenie ich na patelni. - Takie pieczenie może skończyć się śmiercią - mówią lekarze.

Śmiertelnie niebezpieczny hit TikToka. Nie przyrządzaj tak kurczaka
Ten przepis na kurczaka może być śmiertelnie niebezpieczny (Pixabay, kakyusei)

Śmiertelnie groźny hit TikToka. Kurczak w syropie

Syrop, który jest podawany we wspomnianym przepisie, ma w swoim składzie pochodne morfiny i paracetamolu. Tego rodzaju składniki są bardzo popularne wśród amerykańskiej młodzieży. Coraz więcej z nastolatków w USA uzależnia się od tzw. leanu. Jak podaje "Noizz", jest to drink składający się ze słodkiego napoju gazowanego i syropu na kaszel z zawartością kodeiny. Zyskujący popularność przepis na kurczaka z użyciem syropu może być śmiertelnie niebezpieczny.

Lekarze ostrzegają użytkowników

Przygotowywany w ten sposób kurczak zawiera dawkę leku zdecydowanie wyższą niż zalecana, co może wywołać zatrucie pokarmowe. To jednak nie koniec zagrożeń.

Ponieważ coraz więcej osób zaczęło przyrządzać kurczaka w ten sposób, a nagrania z gotowania stały się internetowym viralem, głos zabrała Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

Podgrzewanie leku może sprawić, że będzie on znacznie bardziej skoncentrowany, może również zmieniać jego właściwości na inne sposoby. Nawet jeśli nie jesz kurczaka, wdychanie oparów leku podczas gotowania może spowodować, że wysokie stężenie substancji dostanie się do twojego organizmu. To może nawet uszkodzić płuca – informuje FDA.

Uszkodzenie płuc może skończyć się śmiercią. Nie ma pewności, czy nagrania promujące niebezpieczny przepis znikną z sieci. W tej chwili hasło "sleepy chicken" zostało przez administratorów TikToka zaklasyfikowane jako niebezpieczne. Nie jest to niestety jedyny potencjalnie niebezpieczny trend na tej platformie. Niedawno informowaliśmy o jajecznicy z trujących grzybów, która podbiła polskiego TikToka.

Zobacz także: Prosto z grilla. Pyszny kurczak
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić