aktualizacja 

Wystarczy kieliszek. Irlandzka mikstura regeneruje wątrobę i trzustkę

83

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego czy moczowego potrafią utrudnić wykonywanie codziennych czynności. Na szczęście możemy sobie z nimi poradzić za pomocą sprawdzonych domowych metod. Jedną z nich jest irlandzka mikstura, którą z łatwością przygotujesz samodzielnie.

Irlandzka mikstura na bazie selera i cytryn regeneruje wątrobę
Irlandzka mikstura na bazie selera i cytryn regeneruje wątrobę

Regularne sięganie po słodycze, kawę i potrawy o dużej zawartości tłuszczu czy białka mogą prowadzić do zakwaszenia organizmu. Nadmiar kwaśnych substancji w naszym ciele przyczynia się do rozwoju przewlekłego zmęczenia, suchej skóry, wypadania włosów i problemów związanych z układem pokarmowym i moczowym.

Żeby odzyskać równowagę kwasowo-zasadową i jednocześnie poprawić swoje samopoczucie, warto rano sięgnąć po nektar ze świeżego selera i soku z cytryny.

Składniki:
1 seler bulwiasty,
6 cytryn.

Na początek seler ścieramy na tarce, a z cytryn wyciskamy sok. Składniki umieszczamy w garnku z wodą, stawiamy na ogniu i gotujemy. Następnie zdejmujemy naczynie z kuchenki, mieszaninę odcedzamy, przelewamy do litrowego słoika i wstawiamy do lodówki. 100 ml tak przygotowanej mikstury spożywamy codziennie przed śniadaniem.

Leczniczy napój usprawnia pracę nerek i jelit, regeneruje wątrobę i trzustkę, a także pomoże wyregulować stężenie cukru we krwi. Mikstury nie należy traktować jako jedynego remedium na wszelkie dolegliwości układu pokarmowego i moczowego.

Jeżeli mimo stosowania kuracji, objawy nie ustępują lub co gorsza – nasilają się, wówczas należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić