Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright http sp. z o. o. - Reklama - Regulamin - Prywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!

Studenci ogłosili ogólnopolski strajk. Mają już dosyć

GRZEGORZ LYKO / FOKUSMEDIA / Newspix.pl
- Inicjatywa powstała spontanicznie - mówi o2 jedna z organizatorek strajku studentów. 25 stycznia młodzi ludzie wyjdą na ulice jedenastu polskich miast, by zaprotestować m.in. przeciwko reformie edukacji, ograniczaniu praw obywatelskich i łamaniu Konstytucji.

Odezwała się do mnie Mary Iwanicka i zapytała, czy nie byłabym chętna na zorganizowanie protestu studentów. (...) Na samym początku chciałyśmy zrobić akcję tylko we Wrocławiu, jednak dołączyło do nas kolejne miasto i stwierdziłyśmy, że może być to protest ogólnopolski - podkreśla w rozmowie z o2 Natalia Kwaśnicka, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie reprezentują żadnej partii ani nikt ich nie sponsoruje. Organizatorzy przypominają, że jako obywatele "zatrudniają" polityków i mają prawo wyrazić swoje niezadowolenie i powiedzieć, czego oczekują od władzy.

Większość wykładowców zareagowała entuzjastycznie na protest studentów. Ponieważ protest dopiero się rozwija, jeszcze nie dotarliśmy do wszystkich - dodaje Kwaśnicka.

Musimy iść w ślady rodziców - mówią. W obliczu ostatnich politycznych wydarzeń, nie chcą dłużej milczeć. Przypominają, że kiedyś to studenci i robotnicy przewrócili system.

Manifest protestujących dostępny jest na Facebooku. Strajk ma się odbyć w Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Lublinie, Opolu i Wrocławiu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Paulina Kwiatkowska, 21.12.2016 17:57
Polub nas na Facebooku
0
0reakcji/
0
0
0
0
0
0
0
Komentarze