Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Alkohol w Dubaju. Wielka zmiana w przepisach

45

Dubaj planuje wprowadzić dla turystów bezpłatną 30-dniową licencję na alkohol. Ma to ograniczyć liczbę spraw wytaczanych obcokrajowcom za łamanie przepisów antyalkoholowych. Trzeba będzie jednak spełnić kilka warunków, by raczyć się trunkami w Dubaju.

Alkohol w Dubaju. Wielka zmiana w przepisach
(Getty Images, Wolfgang Kaehler/LightRocket)

Licencja na alkohol w Dubaju nie będzie przysługiwała muzułmanom. Pozostali turyści będą musieli mieć skończone 21 lat, a więc osiągnąć pełnoletność wg prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Licencja na alkohol ma być bezpłatna i ważna przez 30 dni od wjazdu do Dubaju.

Konieczne jest zeskanowanie paszportu. Szczegółowe dane można uzyskać na stronie Maritime and Mercantile International, spółki zależnej od Emirates Group. Należy odwiedzić dowolny sklep MMI z paszportem, którego skan zostanie zrobiony na miejscu. Klient wypełnia i podpisuje formularz potwierdzający to, że jest turystą i od ręki otrzymuje licencję wraz z wytycznymi "na temat odpowiedzialności".

Upewnij się, że przeczytałeś cały tekst, aby okazać szacunek dla kraju, jego zasad i obywateli, których odwiedzasz - podkreślają autorzy broszury.

Zobacz też: Janachowska nie zwalnia w ciąży: "Lecę na targi ślubne do Dubaju, potem Paryż i Londyn"

Chodzenie po ulicach pod wpływem alkoholu jest zabronione. Broszura wylicza zachowania surowo wzbronione: prowadzenie samochodu po alkoholu, picie go na ulicy, a także pokazywanie się w miejscach publicznych w stanie upojenia alkoholowego - informuje gazeta "Khaleej Times".

Obecnie rezydenci mają prawo do dwuletniej licencji. Posiadacze wiz pobytowych mogą przez ten okres kupować alkohole w specjalnych sklepach i przechowywać je w domu. Picie trunków w restauracjach i barach w Dubaju również wymaga posiadania przy sobie licencji, ale personel rzadko kiedy to sprawdza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić