aktualizacja 

Anna Lewandowska na podium Biologicznej Bzdury Roku. Za słowa o smalcu

94

Biologiczna Bzdura Roku to popularny w sieci ranking najbardziej bezsensownych wypowiedzi z dziedziny biologii, medycyny, dietetyki, psychologii, chemii i biofizyki. W tym roku plebiscyt o mały włos wygrałaby Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska na podium Biologicznej Bzdury Roku. Za słowa o smalcu
(Instagram.com)

Wśród wypowiedzi nominowanych do konkursu znalazły się aż trzy autorstwa Anny Lewandowskiej. Pierwsza, mówiąca o tym, że gęsi smalec jest bogatym źródłem białka, weszła ostatecznie do głównego głosowania i zajęła drugie miejsce – celebrytka zdobyła 19,6 proc. głosów. Wcześniej wyróżniono jeszcze dwie inne wypowiedzi trenerki: słowa o tym, że mikrofalówka powoduje depresję i pogląd, że miód może leczyć cukrzycę, bo zawiera cukry redukujące

Najwięcej głosów zdobyła jednak prof. Dorota Czajkowska-Majewska, która podczas konferencji antyszczepionkowej przekonywała, że podanie szczepionek zamienia ludzi w cyborgi. Ta wypowiedź jest o tyle przykra, że profesor jest naukowcem i w przeszłości zajmowała się neurobiologią. Na jej nominację zagłosowało 23,9 proc. ankietowanych, czyli 5674 osób.

Ostatnie miejsce na podium zajął zeszłoroczny zwycięzca, czyli portal fronda.pl. Wszystko dzięki słowom o mózgach osób niewierzących. „Osoby religijne mają inny mózg niż osoby niewierzące (...) Wniosek jest prosty i oczywisty - to osoby wierzące w Boga mają prawidłową strukturę mózgu. Nic dziwnego. Gdyby wszyscy byli ateistami, świat ludzki dawno by upadł. A zatem ateiści - porzućcie swoje zabobony, uwierzcie w Boga. Sama natura was do tego zachęca, a to chyba już coś dla was znaczy!” – mogliśmy przeczytać.

Pomysłodawcą rankingu jest Łukasz Sakowski, biolog i autor bloga "To tylko teoria". Konkurs zyskuje w sieci coraz większą popularność – w tym roku zagłosowało w nim ponad trzy razy więcej internautów niż w poprzedniej edycji. Cel plebiscytu jest prosty: chodzi o popularyzację nauki i zniechęcanie sławnych osób do głoszenia poglądów, które nie mają nic wspólnego z wiedzą naukową.

Kolejne miejsca w rankingu zajęli Marian Kowalski, prof. Jan Szyszko i Polski Związek Łowiecki.

Zobacz także: Gęsi smalec - dlaczego warto go jeść?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić