Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Bańkowska
Aneta Bańkowska
|
aktualizacja

Anna Lewandowska na podium Biologicznej Bzdury Roku. Za słowa o smalcu

80
Podziel się:

Biologiczna Bzdura Roku to popularny w sieci ranking najbardziej bezsensownych wypowiedzi z dziedziny biologii, medycyny, dietetyki, psychologii, chemii i biofizyki. W tym roku plebiscyt o mały włos wygrałaby Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska na podium Biologicznej Bzdury Roku. Za słowa o smalcu
(Instagram.com)

Wśród wypowiedzi nominowanych do konkursu znalazły się aż trzy autorstwa Anny Lewandowskiej. Pierwsza, mówiąca o tym, że gęsi smalec jest bogatym źródłem białka, weszła ostatecznie do głównego głosowania i zajęła drugie miejsce – celebrytka zdobyła 19,6 proc. głosów. Wcześniej wyróżniono jeszcze dwie inne wypowiedzi trenerki: słowa o tym, że mikrofalówka powoduje depresję i pogląd, że miód może leczyć cukrzycę, bo zawiera cukry redukujące

Najwięcej głosów zdobyła jednak prof. Dorota Czajkowska-Majewska, która podczas konferencji antyszczepionkowej przekonywała, że podanie szczepionek zamienia ludzi w cyborgi. Ta wypowiedź jest o tyle przykra, że profesor jest naukowcem i w przeszłości zajmowała się neurobiologią. Na jej nominację zagłosowało 23,9 proc. ankietowanych, czyli 5674 osób.

Ostatnie miejsce na podium zajął zeszłoroczny zwycięzca, czyli portal fronda.pl. Wszystko dzięki słowom o mózgach osób niewierzących. „Osoby religijne mają inny mózg niż osoby niewierzące (...) Wniosek jest prosty i oczywisty - to osoby wierzące w Boga mają prawidłową strukturę mózgu. Nic dziwnego. Gdyby wszyscy byli ateistami, świat ludzki dawno by upadł. A zatem ateiści - porzućcie swoje zabobony, uwierzcie w Boga. Sama natura was do tego zachęca, a to chyba już coś dla was znaczy!” – mogliśmy przeczytać.

Pomysłodawcą rankingu jest Łukasz Sakowski, biolog i autor bloga "To tylko teoria". Konkurs zyskuje w sieci coraz większą popularność – w tym roku zagłosowało w nim ponad trzy razy więcej internautów niż w poprzedniej edycji. Cel plebiscytu jest prosty: chodzi o popularyzację nauki i zniechęcanie sławnych osób do głoszenia poglądów, które nie mają nic wspólnego z wiedzą naukową.

Kolejne miejsca w rankingu zajęli Marian Kowalski, prof. Jan Szyszko i Polski Związek Łowiecki.

Zobacz także: Gęsi smalec - dlaczego warto go jeść?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(80)
gość
4 lata temu
To przykre że taka osoba jak Lewandowska robi pranie mózgu młodym kobietom które uważaja że należy ciągle myslęć tylko o swojej sylwetce i to bierze gruba kase za to. DZiewczyny idzcie po rozum do głowy jak ktos ma kasy jak lodu to może sobie pozwolić na diety za 4tys miesiecznie i siłkę codziennie. Wszedzie musi byc umiar i zdrowy rozsądek. A te jej mądre rady niech sobie zostawi dla siebie
suvi
4 lata temu
Najsmutniejsze jest to, że zwyciężczyni plebiscytu jest wyśmiewana za powiedzenie prawdy.
ijjp
4 lata temu
na siłę chce się pokazać , zaistnieć być wielką , niestety w tym kraju jest już przegrana i nic nie osiągnie
FUH
4 lata temu
JA DALBYM LEWANDOWSKIEJ 1 MIEJSCE
flesz
4 lata temu
Autorytetem stała się po ślubie, ale nie dla tego, że rozumu jej przybyło.
Gość
4 lata temu
Definicja to jedno teoria to drugie. Poza tym kiedyś na wp był artykuł o uniwersytecie który badał zależność między mikrofalówką a depresją. Najpierw sprawdźcie swoje podwórko.
on
4 lata temu
Tuman z kasą zawsze będzie tylko tumanem, więc bzdury jakie wypowiada ta pani są pokłosiem jej tumaństwa, hehehe
As
4 lata temu
Co do miodu - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności stwierdził, że spożywanie miodu nie poprawia zdrowia, a więc na 100% możemy być pewni, że poprawia. Co do szczepionek - w 100% zgadzam się z tą Panią (zamiast cyborgi użył bym tu słowa: chodzące zombi). Co do wiary - mózg osób modlących się osiąga częstotliwość 7,8 Hz a więc tyle ile wynosi tzw. "puls serca ziemi". powoduje to uspokojenie i harmonizację umysłu. Oczywiście cały czas odpowiednie służby starają się zaburzać ten naturalny stan umysłu (chemtrails, haarp, itp.). Czytając ten artykuł można dojść do wniosku, że ludzie głosujący na te wypowiedzi nie chcą jeść zdrowego jedzenia, nie chcą w nic wierzyć i z chęcią dadzą się zaszczepić od wszystkiego, włącznie z wszczepieniem czipa pod skórę... Urodzeni niewolnicy opamiętajcie się bo będzie za późno.
OLO
4 lata temu
PRZECIEZ TO DEBILKA
ccc
4 lata temu
Mam nadzieje ze czuje się teraz wyróżniona a mąż jest z niej dumny :D
Kula mocy
4 lata temu
Tytuł zasłużony dla tych krótkich nóżek!
AS.
4 lata temu
ale zawsze to jakieś podium!
nara5
4 lata temu
Zastanawiam sie czy An skomentuje to w ten sposób " liczyliśmy na miejsce pierwsze "
Maro
4 lata temu
Dziwicie sie? bo ja nie. Pokazala na co ja stac podczas programu z Wojewodzkim. W jej przypadku bardzo sprawdza sie powiedzenie :Milczenie jest zlotem".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić