REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 14 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Olga Wilk22.06.19 (14:39)

Armia USA najechała wieś w Rumunii. Ludzie uciekali w popłochu

Żołnierze i pojazdy armii USA nagle otoczyły rolników w Rumunii. We wsi wybuchła panika. Na pola wjechały czołgi i inny ciężki sprzęt, niszcząc zboża i słoneczniki we wsi Stelnica nad Dunajem. Mieszkańcy rumuńskiej wsi opowiadają, że uciekali przed ślepymi pociskami wystrzeliwanymi przez wojskowych.
Agrointeligenta / Youtube.com

Nagła inwazja armii USA przeraziła rolników ze Stelnicy. Miejscowość jest położona nad Dunajem, w okręgu Jałomica na południowym wschodzie Rumunii.

Właściciele gruntów relacjonowali, że na początku zobaczyli unoszący się nad polami dym. Byli przekonani, że wybuchł pożar. Widok czołgów bynajmniej ich nie uspokoił - rolnicy nie mieli pojęcia o tym, że w okolicy odbywają się ćwiczenia wojsk NATO.

REKLAMA

Na miejsce została wezwana policja. Dopiero funkcjonariuszom udało się ustalić, że armia USA pomyliła współrzędne. Wojskowi zmierzali do położonego 10 km na północ Bordusani, gdzie przez tydzień miały trwać manewry - donosi serwis Adevarul.

Oglądaj też: Rosjanie prowokują. NATO od razu poderwało myśliwce

Jeden z rolników opowiadał o panice we wsi.

Nie wiedziałem, że to ćwiczenia NATO. Ludzie spanikowali. Nie zostaliśmy powiadomieni przez żaden organ. Weszliśmy między czołgi, ale nas nie zauważyli. Kontynuowali ćwiczenia - mówił mieszkaniec najechanej przez armię USA miejscowości w Rumunii.

Amerykańska armia usprawiedliwiła pomyłkę "niekorzystnymi warunkami pogodowymi". Na razie nie wiadomo, jaka dokładnie jest skala zniszczeń poczynionych przez czołgi. Mieszkańcy utrzymują, że stracili co najmniej kilka hektarów upraw. Lokalne władze zaczęły już starania o odszkodowania dla rolników.

Kilku mieszkańców wsi chwyciło za telefony i nagrało niecodzienną sytuację.

"Inwazja" na Stelnicę sprawiła, że Amerykanie spóźnili się na ćwiczenia. W ramach wojskowej integracji członków NATO z Europy Wschodniej w Bordusani spotkały się na manewrach - prócz oddziałów USA - wojska rumuńskie, bułgarskie, węgierskie, albańskie, bośniackie i tureckie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij