o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Atak na kolej w Niemczech. Stanęły pociągi

52
Podziel się

Podpalone kable instalacji kolejowej, a w efekcie wstrzymany ruch pociągów w kilkunastu punktach na terenie Niemiec. Nocą ogień podłożono m.in. w Berlinie, Hamburgu, Kolonii, Dortmundzie, Lipsku i na terenie Dolnej Saksonii. Do tej pory do ataku nie przyznała się żadna organizacja.

Dworzec kolejowy w Dreźnie.
Dworzec kolejowy w Dreźnie. (Wikimedia Commons CC BY, Ad Meskens)
bEszCXmJ

Niemieccy kolejarze poinformowali o 13 przypadkach pożarów kabli, co spowodowało zakłócenia w pracy instalacji sygnalizacyjnej i doprowadziło do przerw w ruchu.

Policja uważa, że ataki były ze sobą powiązane i mogły mieć podłoże polityczne. Służby kolejowe zastrzegają, że choć latem z powodu wysokich temperatur dochodzi czasem do samoistnych zapłonów kabli, to tym razem nie chodzi o problemy techniczne.

bEszCXmL

Podpalenia sparaliżowały także pracę dworca szybkiej kolei miejskiej Treptower Park w Berlinie. Do zakłóceń w kursowaniu pociągów doszło też na trasie do Bochum, Lubeki i Drezna.

Reakcja na szczyt G20?

Śledczy podejrzewają, że ataki związane są ze zbliżającym się szczytem G20 w Hamburgu, a ich sprawcy pochodzą ze środowiska lewicowych ekstremistów.

7 i 8 lipca w Hamburgu odbędzie się szczyt, w którym uczestniczyć będą m.in. Donald Trump i Władimir Putin. Środowiska skrajnie lewicowe i antyglobalistyczne zapowiedziały protesty przeciwko spotkaniu.

bEszCXmR

Źródła: PAP. thelocal.de, spiegel.de

bEszCXnm
KOMENTARZE
(52)
puszek
4 lata temu
widzicie co sie dzieje w krajach gdzie przyjeto uchodzcow co znacz u nas spokoj i bezpieczenstwo naszych bliskich jest najwazniejsze, "pod uchodzcow podszywaja sie " ( TEORYSCI) ktorzy chca nas zniszczyc!
chory twór
4 lata temu
dokąd świat zmierza? nic tylko ataki i zło -- widać wpływowym ludziom normalność się znudziła , oczywiście tym co to kasę maja i gdzie trzeba smarują by zwykli ludzie cierpieli
oi
4 lata temu
"latem z powodu wysokich temperatur dochodzi czasem do samoistnych zapłonów kabli"- proponuję test ze współczesnych kabli żaden nie może siępalić bo wymagania odnośnie izolacji wprowadzone przez niemców na terenie UE są jednoznaczne - wykonane muszą byż z materiałów tzw SAMOGASNĄCYCH. Proszę sobie sprawdzić przepisy. To pismactwo to zwykła islamska ściema - bo artykuł to nie jest.
bEszCXnn
koles
4 lata temu
NIE to tylko incydent . Ramadan sie jeszcze nie zakończył ?
He
4 lata temu
Jackowski to przewidział,nawet ostatnio na o2 był artykuł
aefe
4 lata temu
na PKP nic nie podpalą bo wszystko pokradzione :-)
Am.
4 lata temu
Zaklamany kraj.Prawdy nie powiedza.Makrela zabronila.
dex
4 lata temu
karma wraca niemiaszki, dlaczego mi was nie zal
ps-9
4 lata temu
Ha ha ha "przywrócili kontrole na granicach" W państwie mają terrorystę na terroryście, a zamykają granicę :-) Chyba, żeby jakiś nie wyjechał...
sien
4 lata temu
W Polsce też mamy lewicowych ekstremistów. Komuna zeszła do podziemia i czeka na sklonowanie Lenina.
Adamo
4 lata temu
a ja słyszałem, ze lewica takich rzeczy nie robi. Przypomnę... lewica to : Stalin, Hitler, Mao, Kim, Chegevara, i wielu innych co rozpętało wojny i klęski na świecie!!
on
4 lata temu
Pani Merkel niech wiecej gosci sobie zaprosi,bedzie lepiej Ii bezpieczniej sie zylo Niemcom w Niemczech
ronin
4 lata temu
brawo czy brudne malpy sa mega kulturowe paniwoe ipanie brawo przyjmujcie wiecej gnoi
bEszCXnf
Srutututu
4 lata temu
"Ataki mogły mieć podłoże polityczne" większej bzdury nie słyszałem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić