o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Australia. Nastolatka staranowana w supermarkecie

40
Podziel się

Media donoszą o kolejnych panicznych zachowaniach podczas zakupów, spowodowanych pandemią koronawirusa. W wyniku zakupowego szału, w australijskim supermarkecie, 13-latka poniosła obrażenia.

Kolejki w australijskich supermarketach wywołane pandemią koronawirusa.
Kolejki w australijskich supermarketach wywołane pandemią koronawirusa. (Getty Images, Paul Kane)
bEhAXRaZ

W ostatnim czasie wiele emocji wzbudziło tempo znikania ze sklepowych półek środków higienicznych, zwłaszcza papieru toaletowego. Zdarzało się, że w obawie przed brakami w dostawach, klienci wykupowali cały dostępny asortyment. Spowodowało to także nakładanie przez firmy limitów na poszczególne towary.

W jednym z australijskich supermarketów doszło z tego powodu do szokującego zdarzenia. 13-letnia dziewczynka byłą z mamą, poruszającą się obecnie za pomocą wózka inwalidzkiego i bratem w supermarkecie "Coles" w mieście Perth w Australii. Podczas, gdy robili zakupy, dziewczynka została przewrócona i podeptana przez innych klientów, dowiadujemy się z "The Sun".

Historię opowiedziała mediom wstrząśnięta matka dziewczynki. "Płakała leżąc na ziemi, a ludzie przechodzili po niej, tylko po to, żeby kupić to, czego chcieli" - opowiadała kobieta o zachowaniu innych klientów względem jej córki.

bEhAXRbb

Jestem zszokowany tym, jak ludzie zachowywali się dziś rano, jeszcze przed otwarciem drzwi. Ludzie popychali się nawzajem, inni zwracali sobie uwagę, by ustawić się w kolejkę - relacjonowała zachowanie klientów.

Według relacji kobiety, menadżer sklepu powiadomiony o zdarzeniu, natychmiast zajął się poszkodowaną dziewczynką. Następnie zrobiono jej prześwietlenie, miała spuchnięte kolano. Firma wypowiedziała się także na temat niepokojącej sytuacji.

Stale analizujemy środki bezpieczeństwa, aby sprostać bezprecedensowemu poziomowi popytu, jaki obserwujemy w naszych sklepach. Prosimy klientów, aby w tym trudnym czasie nadal wykazywali się empatią wobec siebie nawzajem, a także wobec naszych pracowników - skomentował rzecznik prasowy firmy "Coles".

Zobacz także: Koronawirus. Zapasy żywności. "Nie będzie brakować mięsa"

bEhAXRbh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEhAXRbC
KOMENTARZE
(40)
Lodzia
3 miesiące temu
Z całą rodziną poszła na otwarcie sklepu? Głupota, przeciez widziała kolejkę i nastawienie ludzi tych ludzi.
emmel
rok temu
Tak będzie - przetrwają najsilniejsi..
xtx
rok temu
przykre
bEhAXRbD
red
rok temu
Jest takie powiedzenie . Gdzie jest walka o byt ginie inteligencja.
katolik
rok temu
Tamtych ludzi wielu określa że są zacofani kulturowo, i że u nas to nie miałoby miejsca. A czy ci co usiłują rozbić legalne demonstracje np. przeciw LGBT, ryjdzykowi, czy inne - Ich zajadłość w działaniu, czynach i wymowie, to oni należą do ludzi kulturalnych? nie zacofanych? ZDZICZAŁYCH? Wśród nich jest dużo ludzi w różnym wieku mówiących o sobie że są katolikami, latają do kościoła niejednokrotnie codziennie, czyli winni przestrzegać ppisma świętego, a gdyby im dać nóż to nie zawahali się go użyć mimo,że po przeciwnej stronie była osoba bezbronna. Tak więc najpierw popatrzcie ilu mamy zdziczałych Polaków w kraju.
1234
rok temu
Staranowana???.Taranem???.
tyle
rok temu
Dziki będzie dziki, a jaką skórę ma to jego problem. Dziki nie jest dziki, jak jest niegłodny. Człowiek cywilizowany, jak jest głodny, to nadal jest kulturalny. Dziki to dziki.
Jojo
rok temu
Nie wiem czemu mają służyć takie artykuły...jeszcze większej panice i nakręcaniu drożyzny,tak to widzę.
koronowirus
rok temu
Ludzkość dziczeje, powoli pozbywa się praw, zasad, honoru, moralności. Czas skończyć tę beznadziejną cywilizację i znów uczynić Ziemię piękną, zielona planetą. Nadchodzę.
znawca
rok temu
Nikt nie patrzy na inne rzeczy które zwiększy PANIKA związana z tą "pandemią" typu: nakierowanie ochrony zdrowia na Covid, a lekceważenie chorób serca, zawałów, udarów, nowotworów, złamań z powikłaniami itd. Gdzie statystyki tych erzeczy? Nie mówiąc o samobójstwach (zwięskzonych przez straszenia w mediach)/? Toż to było przed koroną 16 osob dziennie!!!!
niko
rok temu
Powinna wstać a nie na ziemi przy kasach odpoczywać. Co za dziecko.
Max
rok temu
Dziennie w Polsce umiera 1200 osób Wirus zabije część z tych osób które i tak umrą ale ile będzie samobójstw z powodu utraconej pracy bankructwa tego nikt nie policzy.Jedno jest pewne z powodu ograniczeń wszyscy ucierpią stracą wolność już na zawsze bo rząd już nie odda nowych uprawnień
bgp
rok temu
witaj w grze...
bEhAXRbv
psychotest
rok temu
bo to nie tak jak myślisz tylko tak jak słyszysz
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić