Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|

Bezdomny dał o. Rydzykowi dwa auta, bo wygrał w totka. Sprawa trafiła prokuratury

145
Podziel się:

Pan Stanisław przekazał dwa samochody ojcu Rydzykowi, a potem zmarł. Przynajmniej tak twierdzi redemptorysta. Sprawa wywołała poruszenie, a teraz ma swój ciąg dalszy. Bo CBA przekazało Prokuraturze Okręgowej w Warszawie dwa zawiadomienia w tej sprawie.

O. Rydzyk kilkakrotnie wspominał postać darczyńcy
O. Rydzyk kilkakrotnie wspominał postać darczyńcy (PAP, Tytus Żmijewski)

Wszystko zaczęło się od głośnego nagrania. Ojciec Rydzyk wspomniał w nim o swoim nowym samochodzie.

- Akurat ten samochód dostaliśmy od bezdomnego. Tak, przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy, niestety zmarł - wyjaśnił duchowny, wywołując zdziwienie gości w studiu.

Potem o. Rydzyk kilkakrotnie wspominał postać darczyńcy. Wyjaśnił, że pan Stanisław był sierotą, wychowywanym przez ciotkę. Opiekunka była surowa i codziennie kazała podopiecznemu odmawiać różaniec. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i przez wiele lat pozostawał sympatykiem Radia Maryja.

Pewnego razu rozmawiał osobiście Tadeuszem Rydzykiem i miał powiedzieć, że Radio Maryja "robi dobrą robotę". - Bardzo ciekawa postać. Wygrał w totka milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy - wspominał Rydzyk.

Sprawa aut ojca Rydzyka trafiła do prokuratury

Po tych wydarzeniach poseł Nowoczesnej Adam Szłapka powiadomił o sprawie Centralne Biuro Antykorupcyjne i Urząd Skarbowy w Toruniu. Dokumenty do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Łącznie otrzymaliśmy dwa pisma od CBA. Warszawska prokuratura teraz będzie musiała uznać, czy sama wszcząć śledztwo, czy sprawę przekazać do rozpatrzenia nam, jakiejś innej prokuraturze lub umorzyć - wyjaśnił w rozmowie z Onetem Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Zobacz także: Dramat 43-letniej Oksany. Gdy miała wylew jej pracodawca nie wezwał karetki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(145)
C&A
5 lata temu
Szatan!
Majkel
5 lata temu
Kurde w podstawówce w 2 klasie pies zjadł mi zeszyt. Nie wiedziałem że tę prostą wymówkę mogę do dziś stosować.
PPP
5 lata temu
Opiekunka była surowa i codziennie kazała podopiecznemu odmawiać różaniec. rozmawiał osobiście Tadeuszem Rydzykiem i miał powiedzieć, że Radio Maryja "robi dobrą robotę" MAFIA CZRNA
Maciej
5 lata temu
Oczywiście że umorzą pis i rydzyk to jedna mafia.
tata
5 lata temu
zajmie się ktoś wreszcie tym oszustem w czarnej kiecce ?
Zula
5 lata temu
Kurna jakieś jaja bezdomny mu 2 samochody gościu to kawał cwaniak i drania cba już dawno powinna go przeczepac
KATOLIK
5 lata temu
Aż wstyd, ze nosi sutannę i takie kłamstwa wychodzą z jego ust. Wstyd panie Rydzyk. Jak możesz takie bzdury opowiadać. Ne wszystkim możesz taki kit wciskać. Nabrałeś tylu emerytów już daj spokój.Jestem katolikiem, ale nie mogę słuchać takich kłamstw. Nie rozumiem dlaczego, na to pozwalają władze kościelne.
ziutek007
5 lata temu
A ja uważam, że o.dyrektor powinien zostać premierem,prezydentem albo królem tego naszego kraju. Może bylibyśmy imperium jak radio M.?
OMC
5 lata temu
Kupował nowe auta i podarował ?? Bzdura !! A duża koperta szmalu to mniejszy kłopot !! Czekam na wiadomość od bezdomnego z forsa - samochodów nie trzeba wystarczy gotówka !!!
sara
5 lata temu
czy pan Rydzyk zyje wg. przykazan Bozych?- nie mów fałszywego swiadectwa- nie pożadaj???? jak iść do koscioła jak ma sie takich przedstawicieli
ny5w
5 lata temu
Spasiony wieprzek - w piekle czeka na niego specjalny obrotowy ruszt, żeby się wolno palił.
podatnicy
5 lata temu
NACZELNY SZATAN RP. TO NIE MOŻLIWE ŻEBY DUCHOWNY OKRADAŁ I WYZYSKIWAŁ RODAKÓW.Z POMOCĄ DOBRYCH LUDZI Z PIS ROZGRABIA POLSKĘ.
teistka
5 lata temu
WSTYD -ŻENADA- KOMPROMITACJA!
daras
5 lata temu
Dlaczego Watykan nie ma wplywu na tego zlodzieja.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić